19 maja 2013 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
Pentecoste

1. Dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w następujących spotkaniach: nabożeństwo Drogi Światła połączone z majowym o godz. 17.15;  Apel Jasnogórski o godz. 21.00 przy figurze Jana Pawła II na placu Zwycięstwa.

2. DZISIAJ o godz. 10.30 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Dziękujemy Bogu za każde dziecko, za ich rodziny, za katechetów – Panią Ewę oraz ks. Andrzeja.„Biały Tydzień” od poniedziałku do piątku na godz. 18.00.

3. Ogrody Działkowe „Wypoczynek” zapraszają w sobotę o g. 16.00 na nabożeństwo majowe.

4. Zachęcamy do udziału w „Jerychu Różańcowym”. Tę nieustanną modlitwę rozpoczniemy dzisiaj mszą św. o godz. 15.00. Jerycho będzie trwało dzień i noc przez siedem dni do 26 maja. Zakończenie w przyszłą niedzielę o godz. 14.45. Wszystkich chętnych zapraszamy do wpisania się na listę w kancelarii. Osoby dorosłe oraz małżeństwa zapraszamy do modlitwy w godzinach nocnych. Prosimy też o podawanie na kartkach próśb, które będziemy przedstawiać Bogu przez cały okres Jerycha. Można je składać w zakrystii lub kancelarii.

5. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, które będziemy obchodzić w tym roku po raz pierwszy. Zapraszamy na godz. 18.00 do modlitwy o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego oraz o świętość życia naszych kapłanów.

6. W piątek 24 maja obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NMP WSPOMOŻENIA WIERNYCH. O godz. 18.00 uroczysta msza św. a po niej złożymy HOŁD NASZEJ NIEBIESKIEJ PANI.

7. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ o godz. 12.30 będziemy przeżywać w naszej parafii ROCZNICĘ KOMUNII ŚWIĘTEJ.Spowiedź dla dzieci oraz ich rodzin w czwartek o godz. 16.00.

8. Informujemy, że 26 maja /niedziela/ br. odbędzie się w Pile radosny „MARSZ DLA ŻYCIA”. Marsz rozpocznie się o godz. 12.30 przy kościele Św. Antoniego i zakończy na placu Zwycięstwa przy figurze Jana Pawła II. Zachęcamy całe rodziny, grupy i wspólnoty parafialne do przygotowania transparentów promujących życie, flag, wszystkiego co może ubarwić nasze spotkanie i nadać mu radosny charakter. Foldery są rozłożone na bocznych ołtarzach.

9. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Rumi. Pielgrzymka odbędzie się 24 maja. Zapisy u Ks. Janusza w kancelarii parafialnej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

10. Organizujemy wyjazd dla dzieci na I Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu. Odbędzie się on w przyszłą sobotę /25 maja br./ Zapisy u ks. Damiana. Koszt 1 zł.

11. Organizujemy półkolonie letnie w terminie 1-13 lipca i 15-27 lipca. Półkolonie od poniedziałku do soboty. Koszt 120 zł. Zapisy u ks. Damiana.

12. Przygotowujemy wyjazd na Lednicę w dniu 1 czerwca. Koszt 30 zł. Zapisy również u ks. Damiana.

13. Spotkanie organizacyjne uczestników IV Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę odbędzie się 26 maja o godz. 19.00 w  oratorium parafii św. Jana Bosko. Informacje szczegółowe u brata Tomasza.

14. Uczestników rekolekcji w Warszawie /6 lipca/ prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii parafialnej.

15.  Tygodnik „Gość Niedzielny” min. o nowym święcie Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, które będzie obchodzone zawsze w czwartek po Zesłaniu Ducha Świętego.

16.  Zachęcamy do oglądnięcia filmu pt.: „Cristiada”. Film opowiada autentyczną historię walki meksykańskich katolików o prawo do swobodnego wyznawania swojej wiary. Film można zobaczyć w kinie Helios.

17.  W dniach 15-16czerwca w parafii Św. Jana Bosko w Pile odbędą się III Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne dla młodzieży i dorosłych. Bliższe informacje na plakatach.

18.  W minionym okresie odeszli do wieczności: +  Teofila GRONKOWSKA, lat 85 z ul. Niemcewicza; + Stefania BUKOWSKA, lat 85 z ul. Buczka; + Jadwiga SIKORA, lat 51 z ul. Ks. Jerzego Popiełuszki; + Sławomir CELEBAŃSKI, lat 48 z ul. Dzieci Polskich; + Janusz PRYMUS, lat 76 z ul. Piekarskiej; + Kazimierz PINTOS, lat 82 z Pl. Konstytucji 3 Maja.        Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …