Wejdź z nami na Drogę Światła!

Potrzebujemy twojej pomocy! Od dzisiaj rusza w naszej parafii najmłodsze nabożeństwo – Via Lucis. Chcemy do niego zaangażować was, czyli wiernych. Wejdźcie razem z nami na Drogę Światła!

Droga Światła to kontynuacja drogi krzyżowej, oparta na rozważaniu wydarzeń od Zmartwychwstania Pańskiego do Zesłania Ducha Świętego. Nabożeństwo powstało w 1988 roku w rodzinie salezjańskiej. Do naszej parafii zagościło w 2008 roku, staraniem ks. Janusza Zdolskiego oraz ks. Gwidona Ekerta.

Od pięciu lat spotykamy się w każdą niedzielę okresu wielkanocnego, aby przejść drogą światła wraz ze Zmartwychwstałym. Nabożeństwo rozpoczyna się o godzinie 17.15. W tym roku do odprawienia nabożeństwa potrzebujemy Waszej pomocy!

Otóż chcemy zaangażować do naszego nabożeństwa Ludzi Światła, czyli osoby które pomogą nam w jeszcze lepszym przeżywaniu Drogi Światła i okresu wielkanocnego. Na czym polegałaby ich praca? Po prostu na niektórych nabożeństwach (poinformujemy was na których) potrzebujemy 14 osób, które stały by ze świecą przy każdej stacji, lub odpalały osobiście świece od paschału. Chcemy, aby Droga Światła rozświetliła się ludzkim światłem!

Chcesz pokazać, że Chrystus w tobie zmartwychwstał i chcesz zostać „Człowiekiem Światła”. Czekamy na ciebie już teraz! Podaj nam swoje dane kontaktowe (imię, nazwisko, adres, telefon) w mailu i wyślij na adres: parafia@swietarodzina.pila.pl  Możesz także zapisać się w kancelarii parafialnej. Dla osób, które nam pomogą przygotowaliśmy upominki, które rozdamy podczas ostatniego nabożeństwa, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

[colored_box variation=”yellow”]

Nabożeństwo Drogi Światła ~ Via Lucis

Niedziele okresu Wielkanocnego
godzina 17.15
[/colored_box]