To my zakłócamy niedzielę w mieście

Niedziela, około godziny 16. Mieszkasz w centrum miasta, wychylasz się przez okno i … słyszysz śpiewy, że Chrystus Zmartwychwstał. Pytasz co się dzieje? Kto zakłóca niedzielę? Przyznajemy się: to my i nasze wspólnoty neokatechumenalne.

Ewangelizacja na ulicach Piły to odpowiedź na apel ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edwarda Dajczaka. Prosił on wiernych i duszpasterzy czterech największych miast diecezji: Koszalina, Kołobrzegu, Słupska i Piły o wyjście do ludzi i głoszenie im Chrystusa, szczególnie gdy trwamy w roku wiary.

Pierwsza taka ewangelizacja w tym roku miała miejsce w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 7 kwietnia. Udział w niej wzięło ok. setka osób. Było sporo rodzin z dziećmi. Organizatorem modlitewnego marszu są wspólnoty neokatechumenalne z nasze parafii.

– Najważniejsza prawda wiary, czyli zmartwychwstanie Chrystusa, wysyła wszystkich Chrześcijan poza mury świątyni, aby głosić, że nasz Pan pokonał śmierć i żyje. Dlatego wychodzimy z tym orędziem na ulice miasta – tłumaczy ideę ewangelizacji ks. Janusz Zdolski.

Spotkanie będą odbywały się jeszcze przez trzy niedziele wielkanocne. Plan jest taki sam. Najpierw o godzinie 16. czytanie Słowa Bożego przed naszym kościołem, później przejście z wielkanocnym śpiewem na ustach przez ul Kilińskiego, ul. Buczka, ul. Śródmiejską. Zakończenie modlitwą i Słowem Bożym przy figurze bł. papieża Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa.

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/ZC8Yqi” target=”blank”]Zobacz galerię zdjęć[/button]