Tak w Świętej Rodzinie dbamy o życie!

Tylko, a może aż dwie panie w stanie błogosławionym podeszły na środek kościoła w Dniu Świętości Życia i otrzymały specjalne błogosławieństwo dla maleństwa i całej swojej rodziny.

Co roku Dzień Świętości Życia obchodzimy w święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, które przypada na 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem czyli 25 marca. Dlaczego w tym roku było trochę inaczej? Ponieważ 25 marca wypadał w Wielkim Tygodniu, dlatego jego obchody zostały przeniesione na 8 kwietnia, czyli pierwszy wolny dzień po Wielkim Tygodniu i oktawie Wielkanocy – czasie, kiedy nie można obchodzić żadnego święta ani wspomnienia.

Mimo, że Dzień Świętości Życia obchodziliśmy już w kwietniu, to duchową adopcja odbyła się w marcu, aby zgadzała się liczba dni. Około 60 osób, które w tym roku się jej podjęły, przez 9 miesięcy, czyli równo do Bożego Narodzenia, będzie modliło się za ciąże zagrożone aborcją.

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/14jMUm2″ target=”blank”]Zobacz galerię zdjęć[/button]

8 kwietnia na mszy wieczornej poprosiliśmy matki, które są w ciąży, aby podeszły na środek kościoła. Otrzymały one specjalne błogosławieństwo, a także modlitewniki od księdza proboszcza.

[fancy_images width=”185″ height=”140″]

 [image]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2013/04/Błogosławieństwo-matek-w-ciąży-1.jpg[/image]

 [image]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2013/04/Błogosławieństwo-matek-w-ciąży-2.jpg[/image]

 [image]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2013/04/Błogosławieństwo-matek-w-ciąży-3.jpg[/image]

 [image]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2013/04/Błogosławieństwo-matek-w-ciąży-4.jpg[/image]

 [image]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2013/04/Błogosławieństwo-matek-w-ciąży-5.jpg[/image]

 [image]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2013/04/Błogosławieństwo-matek-w-ciąży-6.jpg[/image] [/galleria]

[/fancy_images]