Dziś znów jesteśmy Świętą Rodziną

A tak prawdę mówiąc to nigdy nawet nam przez myśl nie przeszło, żeby zmieniać patrona. No chyba, że w żartach. 1 kwietnia „wkręciliśmy” naszych parafian, że nagle zmieniamy wezwanie ze Świętej Rodziny na Jana Chrzciciela. Uwierzyła… Wikipedia! Przyznać się, kto jeszcze się nabrał?

Informacje z wczorajszego dnia (vide: www.swietarodzina.pila.pl/2013/04/parafia-zmienia-wezwanie/ i podawane na Facebooku) to nasza mistyfikacja. Nasza parafia była, jest i będzie parafią pod wezwaniem Świętej Rodziny. „Dokument akcesyjny” nigdy nie istniał, a rzekoma poprawiona tablica przed kościołem (zdjęcie na Facebooku) została nieco zmodyfikowana komputerowo.

W poukrywanych komentarzach (dziś już są one widoczne) wielu nas demaskowało, że wczorajszy dzień to 1 kwietnia, czyli po łacinie prima aprilis – dzień żartów. Jednak zdarzał się kwiatki, które całkiem serio potraktowały naszego breaking newsa. Chcemy Wam powiedzieć jedno: mamy was! 

Najśmieszniejsze jest to, że na nasz żart dała się nabrać… Wikipedia! Oto dowód: http://pl.wikipedia.org/wiki/Parafia_św._Jana_Chrzciciela_w_Pile Jesteśmy tym tak zszokowani, że gdyby błąd został naprawiony, to zrobiliśmy zrzut ekranu dla potomnych:

Parafia św. Jana Chrzciciela w Pile – Wikipedia, wolna encyklopedia.htm_20130402000823

Fałszem jest także informacja podawana przez niektórych księży podczas wczorajszych ogłoszeń duszpasterskich, że ksiądz proboszcz otrzymał nominację biskupią.

Pamiętajcie, że smutny święty, to żaden święty, a śmiech to zdrowie!