28 kwietnia 2013 r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W kolejnym tygodniu wielkanocnym zapraszamy do spotkań ze Zmartwychwstałym Chrystusem.

  • Dzisiaj zapraszamy na EWANGELIZACJĘ ZE SŁOWEM BOŻYM. Wyruszymy o godz. 16.00 sprzed kościoła i przejdziemy ulicami naszej parafii, aby radosnym śpiewem, modlitwą, czytaniem Biblii głosić zmartwychwstałego Chrystusa. Przyjdźmy aby dać świadectwo naszej wiary;
  • Dwa tygodnie temu z naszego kościoła zostały skradzione relikwie św. Jana Bosko. Zostały one znalezione, poniszczone, w jednym z bloków na terenie naszej parafii. Ten fakt nas jeszcze bardziej bulwersuje, gdy jesteśmy przed wielkim wydarzeniem, jakim jest peregrynacja sarkofagu z relikwiami świętego założyciela Rodziny Salezjańskiej. Aby wynagrodzić za zniewagi, zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo ekspiacyjne – czyli wynagradzające, które odbędzie się podczas nabożeństwo Drogi Światła o godz. 17.15
  • Niedzielne modlitwy zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

2. Spotkanie Rady Wychowawczo Duszpasterskiej w poniedziałek o godz. 19.00.

3. We wtorek miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko, którego uczcimy ucałowaniem relikwii po każdej mszy św., a o godz. 17.30 nabożeństwo ku Jego czci prowadzone przez Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników.

4. Od środy rozpoczyna się miesiąc maryjny. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i na apel maryjny o godz. 21.00 w naszej świątyni. W każdą niedzielę maja apel o 21.00 przy figurze błogosławionego  Jana Pawła II na Pl. Zwycięstwa.

5. W dniu 1 maja we wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika msze św. o godz. 6.00; 7.00; 8.00 i 18.00.

6. 3 MAJA – UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI – /Głównej Patronki naszej Ojczyzny oraz 222 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja/.

  •  msze św. tak jak w niedzielę. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  •  O GODZ. 11.00 MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY na którą zapraszamy całą społeczność Piły. Prosimy o przybycie pocztów sztandarowych. Po zakończeniu Eucharystii przejdziemy pod figurę bł. Jana Pawła II na Plac Zwycięstwa, w drugą rocznicę Beatyfikacji naszego Papieża.

7.  W tym tygodniu zachęcamy do przeżycia dni eucharystycznych:

  •  I Czwartek miesiąca –msza święta w intencji Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa; Ministranci swój I czwartek będą przeżywali w Czaplinku na zjeździe ministrantów.
  •  I w Piątek – nabożeństwo I piątkowe o godz. 17.30. Z racji uroczystości 3 Maja odwiedziny chorych z sakramentami zostały przeniesione na następny piątek /10 maja/.
  •  W I sobotę – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.30.

8. Rodzinne Ogrody Działkowe „Wypoczynek” zapraszają w każdą sobotę maja o g. 16.00 na nabożeństwo majowe.

9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.

10. W przyszłą niedzielę /5 maja/ na godz. 19.00 zapraszamy tegorocznych maturzystów na mszę św. w intencji egzaminów dojrzałości i o Boże światło na kolejne decyzje życiowe.

11. Tygodnik „Gość Niedzielny” zawiera specjalny dodatek, film dokumentalny o tragicznych losach ks. Jana Machy, organizatora pomocy rodzinom ofiar hitlerowskiego terroru. Za działalność na rzecz poszkodowanych został ścięty w 1942 roku. W marcu br. rozpoczął się proces beatyfikacyjny tego wybitnego Polaka.

12. Zakończyły się zapisy na rekolekcje w Warszawie, które odbędą się 6 lipca br. Uczestników prosimy o dopełnienie wszystkich formalności w kancelarii parafialnej.

13. Organizujemy wyjazd dla dzieci na I Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu. Odbędzie się on 25 maja br. Zapisy u ks. Damiana w naszej parafialnej świetlicy od 15.30 do 19.00.

14. Parafia NMP Wspomożenia Wiernych zaprasza wszystkich młodych pragnących doświadczyć tajemnicy Żywego Kościoła w dniach 17-19 maja na wydarzenie ewangelizacyjne Pięćdziesiątnica Młodych, które jest Triduum przed uroczystością Zesłania Ducha Św.

15. W parafii św. Antoniego od 10 maja zostanie przeprowadzony trzydniowy kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w piątek o godz. 18.00. Szczegóły na plakatach.

16. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu 18 maja o godz. 17.00 na placu przy figurze Jana Pawła II w ramach obchodu Jubileuszu 500-lecia Piły. W tym dniu wszystkie msze św. w kościołach parafialnych są odwołane, abyśmy mogli się zgromadzić we wspólnocie naszego miasta i prosić Boga o błogosławieństwo dla każdego z nas, naszych rodzin, parafii, organizacji i instytucji społecznych. Serdecznie zapraszamy.

17.  W minionym okresie odeszli do wieczności: + Bogumił PIĄTEK, lat 91 z ul. Wodnej; + Bronisława (f) KLIPOW, lat 91 z ul. Śródmiejskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …