21 kwietnia 2013 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
Tydzień Modlitw o Powołania

 1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego pod hasłem: „Powołania znakiem nadziei opartej na wierze”. W ramach tej modlitwy zapraszamy parafian na:

 • EWANGELIZACJĘ ZE SŁOWEM BOŻYM. Wyruszymy o godz. 16.00 sprzed kościoła i przejdziemy ulicami naszej parafii, aby radosnym śpiewem, modlitwą, czytaniem Biblii głosić zmartwychwstałego Chrystusa. Ewangelizację poprowadzi wspólnota Drogi Neokatechumenalnej. Przyjdźmy aby dać świadectwo naszej wiary.
 • również dzisiaj o godz. 17.15 zapraszamy na kolejne nabożeństwo DROGI ŚWIATŁA. Na tej DRODZE PRZYJĘCIA SŁOWA BOŻEGO – Zmartwychwstały Chrystus pragnie spotkać każdego człowieka.
 • zakończeniem niedzielnych modlitw będzie apel maryjny o godz. 21.00.
 • we wtorek w uroczystość św. Wojciecha Głównego Patrona Polski, naszej Diecezji i Inspektorii Salezjańskiej z siedzibą w Pile będziemy się modlić na eucharystii o godz. 18.00 w intencji powołań do Zgromadzenia Salezjańskiego i naszej diecezji.

2. We wtorek 23 kwietnia o godzinie 19, w sali parafialnej odbędzie się spotkanie z Panem Leszkiem Szymowskim – dziennikarzem śledczym, autorem książek: „Zamach w Smoleńsku” i „Operacja Smoleńsk”. Redaktor Szymowski wygłosi prelekcję na temat „Kto rządzi Polską”. Po spotkaniu będzie można kupić książki Leszka Szymowskiego z odręczną dedykacją Autora. Do kupienia będzie również książka „Agenci SB kontra Jan Paweł II” o agenturze PRL w Watykanie. Serdecznie zapraszamy.

3. W środę dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej przeżyją swoją pierwszą spowiedź. Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 zapraszamy na godz. 16.00; uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 na godz. 17.00.

4. W środę, 24 dnia miesiąca wspominamy NMP Wspomożenia Wiernych. Po mszy św. wieczornej złożymy hołd Maryi Wspomożycielce.

5. W sobotę odbędzie się PIELGRZYMKA DEKANATU PILSKIEGO do SKRZATUSZA.

 • rozpoczęcie spotkań pielgrzymkowych o godz. 10.00
 • konferencja o różańcu i modlitwa różańcowa od godz. 10.15.
 • msza św. o godz. 12.00, której przewodniczy ks. bp Tadeusz Werno.
 • posiłek o godz. 13.30.
 • adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 14.30.
 • koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i błogosławieństwo.
 • Zachęcamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Przeżywamy Rok Skrzatuskiej Pani i z tej racji można w Sanktuarium uzyskać szczególne łaski dla nas samych, rodzin, parafii i naszego miasta. Dla osób, które będą miały problem z dotarciem do Skrzatusza polecamy autobus, który wyjedzie w sobotę o  godz. 9.15 sprzed naszej świątyni. Na przejazd autokarem można zapisać się w zakrystii, kancelarii lub dziś w naszym sklepiku. Zapisy do poniedziałku włącznie. Szczegółowy program spotkań pielgrzymkowych znajduje się na tablicach ogłoszeniowych.

6. W parafii św. Antoniego od 10 do 12 maja zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie o godz. 18.00 w piątek. Szczegóły na plakatach.

7. Tygodnik „Gość Niedzielny” zamieszcza wywiad z ks. prof. Michałem Hellerem o: „Początkach wszechświata” oraz szereg artykułów o życiu naszego papieża Franciszka.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Halina FRĄTCZAK, lat 51 z ul. O. M. Kolbe; + Janina KOWALSKA, lat 87 z ul. Ossolińskich; + Bogdan BEHRENDT, lat 46 z ul. Okrzei; + Eugeniusz WOJTYNOWSKI, lat 66 z Al. Jana Pawła II; + Regina DEMBSKA, lat 79 z Pl. Zwycięstwa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …