14 kwietnia 2013 r.

III Niedziela Wielkanocna
Niedziela Biblijna

1. W ramach Tygodnia Biblijnego:

  • zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego;
  • dzisiaj zapraszamy na EWANGELIZACJĘ ZE SŁOWEM BOŻYM. Wyruszymy o godz. 16.00 sprzed kościoła i przejdziemy ulicami naszej parafii, aby radosnym śpiewem, modlitwą, czytaniem Biblii głosić zmartwychwstałego Chrystusa. Ewangelizację poprowadzi wspólnota Drogi Neokatechumenalnej. Przyjdźmy aby dać świadectwo naszej wiary;
  • również dzisiaj o godz. 17.15 zapraszamy na kolejne nabożeństwo DROGI ŚWIATŁA. Na tej Drodze Przyjęcia Słowa Bożego – Zmartwychwstały Chrystus pragnie spotkać każdego człowieka;
  • podczas Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00 zostaną przypomniane wypowiedzi ostatnich papieży mówiące o zbawczej roli Słowa Bożego;
  • aktualne wydanie „Gościa Niedzielnego” zawiera płytę z filmem o tym, jak czytać Biblię metodą Lectio Divina oraz dodatek „O wyzwaniach bioetycznych, przed którymi stoi współczesny człowiek”.

2. Dzisiaj msza św. i spotkanie formacyjne dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania o godz. 16.00.

3. W poniedziałek i wtorek Caritas naszej parafii będzie wydawała żywność w godz. od 9.00 do 15.00.

4. Spotkanie dla katechetów w poniedziałek o godz. 17.00.

5. W czwartek mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwo zdrowienia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W sobotę o godz. 11.00 ks. bp. Paweł Cieślik udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

7. Wszyscy mieszkańcy Piły są dzisiaj  zaproszeni do Gimnazjum nr 4 (ul. Kujawska 4) na spotkanie z przedstawicielami Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. W godz. od 10 do 16.00 będziemy mogli odwiedzić 15 stanowisk eksperymentalnych i pod okiem naukowców przeprowadzać doświadczenia fizyczne, chemiczne, rozwiązywać łamigłówki, czy też zmienić swoje ciało w eksponat naukowy. Polecamy. Okazja dobrej zabawy dla całej rodziny! Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.

8. Zachęcamy do oglądnięcia filmu pt: „Cristiada”. Film opowiada autentyczną historię walki meksykańskich katolików o prawo do swobodnego wyznawania swojej wiary. Film można zobaczyć w kinie Helios. Seanse: dzisiaj o godz. 10.30 i 18.30; w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.30; w czwartek o godz. 20.30. Serdecznie polecamy.

9. W tym tygodniu są możliwości wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych. 17 kwietnia na parkingu przy sklepie Intermarche przy ul. Wyspiańskiego. Natomiast 19 kwietnia na pl. Zwycięstwa. Szczegóły rejestracji na plakatach.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Marceli DUDEL, lat 73 z ul. Boh. Stalingradu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …