1 kwietnia 2013 r.

PONIEDZIAŁEK ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

0. Z dniem dzisiejszym parafia zmienia wezwanie z Świętej Rodziny na Jana Chrzciciela. Więcej informacji na stronie internetowej.*

1. Dzisiaj msze św. według rozkładu niedzielnego. Dziękujemy za ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na kształcenie w diecezji.

2. We wtorek o g. 17.30 różaniec z wypominkami za naszych zmarłych i msza święta zbiorowa.

3. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o 17.30.

4. Serdecznie zapraszamy  młodzież i osoby dorosłe – na cykl spotkań, które prowadzą do odrodzenia życia chrześcijańskiego. Spotkania w każdy wtorek o godz. 18.00 w domu katechetycznym.

5. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  • PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA – o godz. 17.30 nabożeństwo i spowiedź dla ministrantów i ich rodzin.  O godz. 18.00 Eucharystia dla ministrantów i Straży Honorowej.
  • PIERWSZY PIĄTEK – odwiedziny chorych w naszej parafii od godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci o godz. 16.15, a o godz. 16.30 msza św. Młodzież zapraszamy na godz. 19.00.
  • PIERWSZA SOBOTA – uczcimy Niepokalane Serce Maryi po mszy św. o godz. 8.00.

6. Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 6 kwietnia w godz. od 10-13. Szczegółowe informacje w gablotach informacyjnych.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA:

  • Nowenna do tej uroczystości jest odmawiana w naszej świątyni każdego dnia wraz z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Intencja nowenny: „Za młodych ludzi, aby mieli odwagę wejść na drogę nawrócenia”. Zapraszamy do modlitwy.
  • Zapraszamy w tym dniu o godz. 14.45 do naszej świątyni aby uroczyście odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. ucałowanie Relikwii Św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
  • Uroczystość Bożego Miłosierdzia jest dniem patronalnym CARITAS. Z tej racji o godz. 11.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji członków parafialnej CARITAS.
  • W tym dniu zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 15.00.
  • W najbliższą niedzielę rozpoczynamy EWANGELIZACJĘ ZE SŁOWEM BOŻYM. Wyruszymy o godz. 16.00 sprzed kościoła i przejdziemy ulicami naszej parafii,  aby radosnym śpiewem, modlitwą, czytaniem Biblii głosić zmartwychwstałego Chrystusa. Ewangelizację poprowadzi Wspólnota Drogi Neokatechumenalnej. Przyjdźmy aby dać świadectwo naszej wiary;
  • W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo „DROGA ŚWIATŁA”. Rozpoczęcie o godz. 17.15.

Na radosne przeżywanie Świąt Wielkanocnych przyjmijmy Boże Błogosławieństwo

______________
* Prima aprilis!