Zaczynamy najważniejszy czas

Niedzielą Męki Pańskiej wchodzimy w przeżywanie najważniejszych dni w życiu chrześcijanina. Wieli Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Przenajświętsza Noc Zmartwychwstania – tego czasu po prostu nie można przespać!

Rozpoczynamy czas, który pokazuje, że dla Boga nie ma takiego pojęcia jak czas!

Wielki Czwartek – trwa jeszcze Wielki Post. Kończy się on tego samego dnia, wieczorem, kiedy to sprawowana jest Najświętsza Liturgia Wieczerzy Pańskiej. Można powiedzieć, że wieczorem zaczyna się kolejny dzień.

Ta Liturgia rozpoczyna Triduum Paschalne. Truduum Sacrum – czyli trzy najświętsze dni, które trwają cztery dni.

Dodatkowo od Wielkiego Piątku wieczorem do Najświętszej Nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę Wielkanocą, mijają trzy dni, bo przecież Chrystus trzeciego dnia zmartwychwstał.

Najpiękniejsze dni, które już wkrótce się zaczną, pokazują, że dla Boga nie liczy się czas.

LICZY SIĘ CZY TY ZNAJDZIESZ DLA BOGA CZAS!

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/168AWaq” target=”blank”]Zobacz zdjęcia z Niedzieli Palmowej[/button]

***

WIELKI TYDZIEŃ.

Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę  podczas każdej mszy św. i od 17 do 19.00.

Od czwartku nabożeństwa WIELKIEGO TYGODNIA – ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE.

  • WIELKI CZWARTEK –Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00
  • WIELKI PIĄTEK – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00
  • LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ o godz. 21.00,na którą przynosimy świece-paschaliki. Wigilię Paschalną zakończymy procesją rezurekcyjną. Nabożeństwo rozpocznie się poświęceniem ognia przed kościołem. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji rezurekcyjnej.

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 7.00 będzie dla ogółu wiernych odmawiana modlitwa Kościoła – Jutrznia. Zapraszamy.

ADORACJA: – w Wielki Czwartek do godz. 23.00;

w Wielki Piątek od 6.00 do 23.00. Po Liturgii odśpiewamy Gorzkie Żale;

w Wielką Sobotę od 6.00 – cały dzień do Liturgii wieczornej – do 21.00.

DROGA KRZYŻOWA w Wielki Piątek o godz. 15.00 W tym dniu obowiązuje nas POST ŚCISŁY – tak co do ilości, jak i co do jakości.

SPOWIEDŹ w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od 7.00 do 23.00. Spowiedzi nie będzie tylko podczas Liturgii Wielkiego Tygodnia.

ŚWIĘCENIE POKARMÓW w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 16.00. W tym dniu przynosimy do kościoła wielkopostne skarbonki ze swoją jałmużną i składamy w kościele.

W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO rozkład mszy św. jak w niedzielę. Rano msza św. o godz. 6.30 bez procesji! Dodatkowo chrzty na mszy św. o godz. 14.00 i ślub o 16.00.