WIELKANOC – 31 marca 2013 r.

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA WIELKANOCNA
PASCHA

1. Drodzy parafianie i mili goście!

Niech przeżycia związane z tajemnicą tych dni, zostawią w  waszych sercach trwały rys. A Zmartwychwstały Chrystus niech obdarzy łaskami potrzebnymi do przezwyciężania wszelkich słabości i trudności!

Także Maryja – Matka Zbawiciela, każdego dnia niech darzy swoim wstawiennictwem, by każdy dzień na ziemi był zapowiedzią nieba!

Wszystkim życzymy zdrowych, radosnych i błogosławionych świąt.

2. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO oraz jutro w DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT msze św. według rozkładu niedzielnego. Niedzielna msza św. o godz. 6.30 bez procesji!

3. Serdecznie zapraszamy  młodzież i osoby dorosłe – na cykl spotkań, które prowadzą do odrodzenia życia chrześcijańskiego prowadzone przez wspólnotę charyzmatyczną „Nazaret”. Spotkania w każdy wtorek o godz. 18.00 w domu katechetycznym.

4. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  • PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA – o godz. 17.30 nabożeństwo i spowiedź dla ministrantów i ich rodzin.  O godz. 18.00 Eucharystia dla ministrantów i Straży Honorowej.
  • PIERWSZY PIĄTEK – odwiedziny chorych w naszej parafii od godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci o godz. 16.15, a o godz. 16.30 msza św. Młodzież zapraszamy na godz. 19.00.
  • PIERWSZA SOBOTA – uczcimy Niepokalane Serce Maryi po mszy św. o godz. 8.00.

5. Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 6 kwietnia w godz. od 10-13. Szczegółowe informacje w gablotach informacyjnych.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA:

  • Nowenna do tej uroczystości jest odmawiana w naszej świątyni każdego dnia wraz z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Intencja nowenny: „Za młodych ludzi, aby mieli odwagę wejść na drogę nawrócenia”. Zapraszamy do modlitwy.
  • Uroczystość Bożego Miłosierdzia jest dniem patronalnym CARITAS. Z tej racji o godz. 11.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji członków parafialnej CARITAS.
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 15.00.
  • W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo „Droga Światła”. Rozpoczęcie o godz. 17.15.

7. W ostatnim czasie zmarli w naszej wspólnocie parafialnej: + Helena MASŁOWSKA, lat 89 z al. Niepodległości; + Sławomir GÓRA, lat 48 z al. Wojska Polskiego; + Franciszek POTOCKI, lat 90 z ul. Wodnej; + Janina LUCH, lat 80 z ul. Sikorskiego; + Sebastian ROSIŃSKI, lat 28 z ul. Ks. J. Popiełuszki;         Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … 

Na radosne przeżywanie Świąt Wielkanocnych przyjmijmy Boże Błogosławieństwo