Strażowe Jubileusze

Także w Pile zostały rozpoczęte obchody 150. rocznicy powstania Bractwa Straży Honorowej NSPJ. Natomiast przy naszej parafii przypada 48. rocznica powstania tej modlitewnej wspólnoty, która dniem i nocą czuwa przy Najświętszym Sercu naszego Zbawiciela. Członkowie Straży zebrali się na uroczystej mszy świętej w niedzielę – 10 marca 2013 r., aby duchowo łączyć się z bazyliką Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, gdzie rozpoczęto centralne uroczystości jubileuszowe.

W naszym kościele uroczystej mszy świętej przewodniczył ksiądz Proboszcz Zbigniew Hul, który także wygłosił okolicznościowe kazanie. Po eucharystii członkowie straży udali się do domu katechetycznego, aby spotkać się ze sobą. Wrócić pamięcią do początków bractwa w parafii, przywołać postaci założycieli, opiekunów i wszystkich członków, byłych i obecnych. Spotkaniu temu towarzyszyło smaczne ciasto, kawa i herbata przygotowane przez strażowe Panie.

Trzy dni wcześniej tj. 7 marca, wspólnota została powiększona o jedną osobę (p. Maria), która złożyła akt zaciągnięcia się do Straży Honorowej słowami: „Panie Jezu, przychodzę dziś dobrowolnie zaciągnąć się do służby Twemu Najświętszemu Sercu. Ofiarowuję Ci wszystkie moje codzienne czynności oraz obowiązki stanu i łączę je z wszystkimi Twoimi czynami, które wielbią Ojca. Pragnę, by w moich zajęciach i modlitwach spełniały się słowa św. Pawła: <Żyję już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus>.”

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/100xWgc”]Zobacz galerię zdjęć[/button]