Ministraci i Pasjonaci

W sobotni poranek z naszej parafii wyjechał bus z grupą młodzieży ministranckiej, która udała się do Debrzna by tam razem z innymi przybyłymi ministrantami z Inspektorii św. Wojciecha uczestniczyć w turnieju tenisa stołowego, a było to 16 marca. Całe spotkanie rozpoczęło się Eucharystią. Podczas homilii celebrans przypomniał zasady zdrowej rywalizacji fer play, mówił także o idei ks. Bosko i jego spuściźnie, dzięki, której mogą się odbywać między innymi takie spotkania jak te.

Pokrzepieni Słowem Bożym i Ciałem Chrystusa ministranci rozpoczęli rywalizację na pobliskiej hali sportowej. Z naszej parafii w rozgrywkach wzięło udział pięciu ministrantów, dwóch ze szkoły podstawowej i trzech ze szkoły średniej. Rozgrywkom, które odbywały się na wysokim poziomie towarzyszyła pasja, entuzjazm i duża dawka radości w salezjańskim stylu. „Bądźmy zawsze radośni, a czas minie szybko”. Tak mawiał święty Jan Bosko, a tego dnia radość uczestników i animujących to wydarzenie księży potwierdziła piękne i prawdziwe słowa Założyciela Salezjanów.

Autor:

Krzysztof Hoga

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/YvwuyL”]Zobacz galerię zdjęć[/button]