Diakon Dominik Gręda będzie u nas posługiwał

Znajdziesz go na Facebooku, Google +, YouTube, a od marca – także w naszej parafii. Od 1 marca 2013 roku posługę w naszej parafii rozpoczyna diakon Dominik Gręda.

Gdy tylko przyjechał do naszej parafii napisał na Facebooku: „Zmiana miejsca zamieszkania… …z Krakowa do Piły! I od wczoraj świeci słońce! Przypadek?”. Też wierzymy, że to nie jest przypadek, i równie ciepło witamy księdza diakona wśród naszej wspólnoty!

Nasz nowy diakon pochodzi z oddalonego od Piły o ok. 18 km Dobina. Salezjanów Księdza Bosko poznał w Skrzatuszu. Do 2000 roku była tam salezjańska parafia. W 2005 roku, dwudziestoletni Dominik Gręda składa w Swobnicy pierwszą profesję zakonną.

Interesuje się piłką nożną oraz historią.

Oczywiście nie wierzymy w żadną numerologię, ale dk. Dominikowi Grędzie od urodzenia towarzyszą piątki. Urodził się 5 stycznia 1985 roku. A imieniny będzie świętował wśród naszej wspólnoty już 5.05.

Diakon Dominik Gręda SDB (2)