10 marca 2013 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

Laetare
Niedziela Środopostna

150 rocznica założenia Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa
i 48 rocznica Straży NSPJ w naszej parafii

1. Dzisiaj msza św. dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15 oraz apel maryjny o godz. 21.00.

2. Dzisiaj w Kościele Katolickim przeżywamy Jubileusz 150-lecia powstania Straży Honorowej NSPJ. W naszej parafii wspólnota Straży Honorowej NSPJ istnieje 48 lat. Z racji jubileuszu zapraszamy dziś na eucharystię o godz. 15.00, podczas której będziemy dziękować Bogu za dar tej modlitewnej wspólnoty oraz prosić, aby Jezus Chrystus uczynił nasze serca według swojego Serca.

3. Rekolekcje szkolne w naszym kościele dla Szkół Podstawowych nr 1 i 5 oraz szkoły ponadgimnazjalnej „Nauka” będą się odbywały od poniedziałku do piątku  w godz. od 9.00-do 12.30. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci, młodzieży oraz wychowawców.

4. W poniedziałek i wtorek Caritas naszej parafii będzie wydawała żywność w godz. od 9.00 do 15.00.

5. Spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników odbędzie się we wtorek o godz. 18.00 w kaplicy zakonnej.

6. Parafia św. Józefa w Pile zaprasza na mszę św. odpustową we wtorek w Uroczystość Św. Józefa na godz. 18.00.

7. Serdecznie zapraszamy  młodzież i osoby dorosłe – na cykl spotkań, które prowadzą do odrodzenia życia chrześcijańskiego prowadzone przez wspólnotę charyzmatyczną „Nazaret”. Spotkania w każdy wtorek o godz. 18.00 w domu katechetycznym.

8. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek będą odprawione o godz. 8.30 dla ogółu wiernych i po południu jedno nabożeństwo o godz. 17.15 wokół kościoła.  O godz. 17.15 zapraszamy dzieci, młodzież, wspólnoty naszej parafii oraz ogół wiernych.

9. W sobotę (16 marca) zapraszamy młodzież na WIELKOPOSTNE CZUWANIE MŁODYCH PRZY KRZYŻU. Czuwanie poprowadzi ks. Bp Edward Dajczak. Rozpoczęcie o godz. 20.00 w kościele NMP Wspomożenia Wiernych.

10. Polecamy aktualne wydanie „Gościa Niedzielnego”, w którym min. artykuł: „Papież jest wśród nas” oraz zdjęcia kardynałów, którzy będą uczestniczyć w konklawe. W „Niedzieli” dodatek – płyta „50 lecie peregrynacji Obrazu NMP Częstochowskiej”. W „Don Bosco” min. artykuł „Znaleźć Boga w Hobbicie”. W sklepiku są rozprowadzane świece – paschaliki wielkanocne, które można wykorzystać min. podczas Liturgii Światła Wielkiej Soboty oraz w procesji Rezurekcyjnej. W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane również przed kościołem.

11. Salezjańska Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pile przy ul. Andersa 34, zaprasza DZISIAJ rodziców i dziadków na „DRZWI OTWARTE” Szkoły i Oddziału Przedszkolnego. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

12. Na „DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY” zaprasza również w najbliższy czwartek Szkoła Podstawowa nr 1. Rozpoczęcie spotkań o godz. 17.00. Natomiast Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 w Pile informuje, że zapisy do klasy pierwszej odbywają się od 4 do 27 marca w g. 8.00-14.30. Należy przynieść ze sobą akt urodzenia dziecka i swój dowód tożsamości. W tym samym terminie będą przyjmowane wnioski o przyjęcie dziecka do świetlicy.

13. Kolejne KATECHEZY WIARY są wygłaszane w naszej parafii we wtorki i piątki o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko. Zapraszamy!

14. Organizujemy pielgrzymkę do Włoch (Watykan, Muzeum Watykańskie, Monte Casino, Asyż, Rzym). Szczegółowych informacji udziela ks. Damian w naszej świetlicy dla dzieci w godz. od 15.30 do 18.00.

15. Zachęcamy do odpisów 1% podatku na rzecz: Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży, Caritas diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz budowę hospicjum w Pile. Szczegóły na plakatach.

16. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego przy Ołtarzu Maryi Wspomożenia Wiernych.

17. Serdecznie zachęcamy do osobistego podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. Specjalne Formularze zostaną rozdane w przyszłą niedzielę. Dziś zachęcamy do zapoznania się z ideą Duchowej Adopcji. Pomocne w tym będzie bezpłatne czasopismo „DOBRE NOWINY” rozłożone przy bocznych filarach naszej świątyni, które prosimy wziąć do swoich mieszkań. Zachęcamy!

18. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi ks. Jarosław Pizoń – salezjanin. Polecajmy Bogu owoce naszych rekolekcji w codziennej modlitwie.

19. W minionym okresie odeszli do wieczności: + Bogumiła MARKIEWICZ, lat 79 z al. Niepodległości; + Stanisława SZAFRAN, lat 70 z ul. Bohaterów Stalingradu; + Anna BIELECKA, lat 86 z ul. Boh. Stalingradu; + Michalina SIATKOWSKA, lat 85 z al. Jana Pawła II; + Aleksander PAŃKOW, lat 60 z ul. Popiełuszki; + Stanisław GLIWA, lat 74 z al. Piastów; + Jan ROZPŁOCH, lat 92 z ul. Motylewskiej; + Henryk KIERUJ, lat 82 z ul. Mickiewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …