Wszystkie kolory świata przed kościołem

Dzieci dla dzieci. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 sprzedawali przed kościołem własnoręcznie wykonane szmaciane lalki w ramach projektu „Wszystkie Kolory Świata”. Akacja odbyła się w niedzielę, 17 lutego 2013 r.

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na dramatyczna sytuację dzieci w Czadzie. Tegoroczna odsłona projektu jest jego drugą edycją.

Pierwsza, zorganizowana na przełomie 2011 i 2012 roku, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli w całej Polsce. W działania w ramach akcji zaangażowało się wówczas ponad 1100 placówek edukacyjnych. Dzięki niebywałej mobilizacji ze strony współpracujących z UNICEF szkół udało się pozyskać ponad 720 tysięcy złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.

W ramach akcji uczniowie przygotowali specjalne, charytatywne laleczki UNICEF. Laleczki te nie są zwykłymi szmacianymi lalkami – to symbole pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Dzieci, przystępując do pracy, same zdecydują z jakiego kraju będzie pochodziła ich laleczka, jak będzie miała na imię, jaki będzie jej kolor skóry oraz czy i jakie będzie miała hobby. Tymi informacjami uzupełnią „akt urodzenia” laleczki.

Za wsparcie inicjatywy młodych wolontariuszy serdecznie dziękujemy.