Perkusista Skaldów w naszej parafii

Mimo szczelnie zapełnionego kalendarza pan Jan Budziaszek, perkusista legendarnej grupy „Skaldowie” przyjechał na zaproszenie ks. Michała Malka do naszej parafii. Śpiewał, grał i przede wszystkim ewangelizował.

Przyjechał na jeden dzień, 27 lutego 2013 r., aby zachęcić młodzież naszej parafii do wiary i odmawiania różańca. Opowiadał swoje świadectwo nawrócenia. A to wszystko w rytm bębenków i klaskania! Tych, których nie było zachęcamy od odsłuchania spotkania:

Jan Budziaszek ma 67 lat. Jest polskim perkusistą. Od 1965 związany na stałe z zespołem Skaldowie. Współpracował z Marylą Rodowicz i grupą Pod Budą, oraz z New Life’m. Uczestniczył w wielu festiwalach muzycznych: Norymberga, Jazz Jambore, Bratysława, Berkeley, Reno. Szacuje się, że zagrał ponad 5000 koncertów. Nagrał 30 płyt, jest ponadto autorem wielu godzin muzyki na potrzeby teatru i telewizji.

Jest świeckim rekolekcjonistą i autorem książek: „Dzienniczek perkusisty (część 1)”, „Dzienniczek perkusisty(Część 2)”, „Dzienniczek perkusisty – Odkrycie Ameryki”, „Królewska Droga Krzyża”, „Jan Budziaszek i Jacek Zieliński – Wielkich Polaków Modlitwy za ojczyznę”, oraz kilku książek wydanych w postaci kasety „Jan Budziaszek zaprasza do różańca”, „Do nieba idzie się”, „Medjugorski różaniec”, „Królewska droga krzyża”.

Jest także pomysłodawcą koncertu „Jednego Serca, Jednego Ducha”, który odbywa się corocznie wieczorem w dniu Bożego Ciała w Parku Sybiraków w Rzeszowie.

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/ZXKK3w” target=”blank”]Zobacz galerię zdjęć[/button]