Jak być wiernym Jezusowi ?

Gdy słyszymy w kazaniach zachęty do wierności Jezusowi, rodzi się w nas pytanie „Jak być wiernym ?”. Na to pytanie i na szereg innych szukali odpowiedzi uczestnicy rekolekcji dla Odnowy w Duchu Świętym, wygłoszonych przez naszego Ordynariusza biskupa Edwarda Dajczaka. Z naszej parafii udała się grupa 25 osobowa, by tym sposobem rozpocząć głębsze przeżycie Wielkiego Postu i przygotowanie się na przyjęcie prawdy o Zmartwychwstaniu Jezusa.

Przedstawiciele naszej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret” razem ze 140. osobami doświadczyli wspólnoty Kościoła Diecezjalnego na czele z biskupem Edwardem, ordynariuszem naszej diecezji. Wysłuchali i przyjęli sercem 3 konferencje, 3 eucharystie, a także adoracje Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo pokutne ze spowiedzią i modlitwę o wypełnienie Duchem Świętym. Szukając odpowiedzi na pytanie „Jak być wiernym Jezusowi” odwołano się do postaci Maryi, która jest pierwszym wzorem dla Kościoła w swej wierze, miłości i doskonałego zjednoczenia z Bogiem.

W sobotę wieczorem cała wspólnota rekolekcyjna otoczyła osobę księdza Ordynariusza i „płonący tort”, a okazją po temu były urodziny naszego pasterza. Cała wspólnota mogła delektować się pysznym tortem i wyśpiewać jubilatowi życzenia.

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/XOiEq7″]Zobacz galerię zdjęć[/button]