3 lutego 2013 r.

IV Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy ks. Stanisławowi Ograbkowi obchodzącemu dziś 50-lecie pracy kapłańskiej za Słowo Boże dotyczące misji w Indonezji. Życzymy wszelkich łask Bożych i zdrowia w dalszej pracy. Ks. Stanisław napisał książkę na temat swojej misyjnej pracy pt: „50 lat na wyspach Flores i Borneo”. Można ją nabyć przed kościołem i w sklepiku parafialnym. Polecamy!

2. Wspominamy dziś św. Błażejapatrona od chorób gardła. Po każdej mszy św. błogosławieństwo gardeł za wstawiennictwem tego świętego.

3. Przed kościołem składamy ofiary do puszek na Seminarium Duchowne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i osobom zbierającym te dary serca!ZMIANA TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA dzisiaj o godz. 15.00. Apel maryjny o godz. 21.00.

4. W poniedziałek o godz. 18.00 msza święta za zmarłego ks. Witolda Koniecznego, byłego kanclerza, w 8 rocznicę jego śmierci, a o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli wspólnot, grup, i ruchów religijnych.

5. We wtorek o godz. 17.30 różaniec z wypominkami i o godz. 18.00 msza święta zbiorowa za zmarłych. W tym dniu obchodzimy wspomnienie św. Agaty. Po każdej mszy św. błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

6. We wtorek spotkanie katechetów o godz. 17.00 w domu parafialnym.

7.  W środę stała nowenna do Maryi Wspomożycielki o godz. 17.30.

8. 7 lutego – I Czwartek miesiąca. O godz. 17.30 nabożeństwo, a o godz. 18.00 msza święta dla ministrantów i ich rodziców, a także dla Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

9. W parafii św. Antoniego w Pile zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński od 8-10 lutego. Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 lutego o godz. 18.00.

10. Spotkanie formacyjne dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

11. Polecamy aktualne wydanie „Gościa Niedzielnego”, w którym min. przeczytamy o niebezpieczeństwach farmaceutyki, o karmelitankach oraz dopingu w sporcie. W „Arce” o św. Łukaszu i innych świętych lekarzach. Natomiast „Niedziela” obszernie wypowiada się o śp. kard. Józefie Glempie. Polecamy!

12. W przyszłą niedzielę zostanie przedstawione sprawozdanie duszpasterskie za 2012 rok. W tym dniu będziemy zbierać ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.

13. Serdecznie zapraszamy na KATECHEZY dla dorosłych, które będą wygłaszane w naszej parafii od 10 lutego br. Szczegóły na plakatach.

14. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa połączony ze zwiedzaniem Krakowa. Koszt 180 zł. Natomiast na przełomie lipca i sierpnia wyjazd do Włoch (Watykan, Muzeum Watykańskie, Monte Cassino, Asyż, Rzym). Koszt 1450 zł. Bliższe informacje i zapisy u ks. Damiana.

15. Zapraszamy na rekolekcje „Z Jezusem” na stadionie narodowym w Warszawie, które wygłosi ks. John Bashobora 6 lipca. Zgłoszenia w kancelarii do 17 lutego.

16. W minionym okresie odeszli do wieczności:

+  Erna WOROBIEJ, lat 90, z ul. Niemcewicza; + Gabriela POŻYCZKA, lat 83 z miejscowości Wolsko; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie