24 lutego 2013 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

Reminiscere
Niedziela Sucha

 1.Przeżywamy OKRES POKUTY I NAWRÓCENIAWIELKI POST. ZAPRASZAMY:

  • dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30; dla dzieci o 16.30, dla młodzieży o 19.00.
  • w piątki na nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
  • w każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

2. Dziś  wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych. Po wieczornej mszy św. złożymy hołd naszej Niebieskiej Pani. Natomiast o godz. 21.00 apel maryjny. Zapraszamy!

3. Od poniedziałku do środy w naszym kościele odbywają się rekolekcje dla szkół ponadgimnazjalnych. Nasza świątynia będzie gościć młodzież  w godz. od 8.00 do 13.25. Z tej racji msza św. o godz. 8.00 nie będzie odprawiana.

4. Serdecznie zapraszamy na KATECHEZY WIARY, które są wygłaszane w naszej parafii. Spotkania we wtorki i piątki o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko.

5. Caritas Parafialna będzie zakładać karty dla osób, które w br. chcą skorzystać z wydawanej żywności. Prosimy o przybycie zainteresowanych w poniedziałek w godz. 9.00-17.00.

6. W czwartek w ostatnim dniu miesiąca złożymy hołd św. Janowi Bosko. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii świętego wychowawcy, a o godz. 17.30 nowenna do św. Jana Bosko prowadzona przez Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników.

7. Czwartek jest również ostatnim dniem Posługi Piotrowej Papieża Benedykta XVI. Zapraszamy na godz. 18.00 na mszę św. dziękczynną za naszego Papieża. Będziemy dziękować Bogu za dar Benedykta XVI i prosić o zdrowie oraz potrzebne łaski na dalszą Jego posługę.

8. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  • W PIERWSZY PIĄTEK odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci o godz. 16.15, a o godz. 16.30 Droga Krzyżowa z udzieleniem Komunii Św.Młodzież zapraszamy na godz. 19.00.
  • W PIERWSZĄ SOBOTĘ uczcimy Niepokalane Serce Maryi po mszy św. o godz. 8.00.

9. 1 marca /piątek/ obchodzony jest w naszej Ojczyźnie Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” p/h: „Chcieli by Polska była czysta jak łza”.

Polecamy w czwartek projekcję filmu pt: „Kryptonim – Pożoga (Dramat wołyński /1939-1945/). Projekcja w sali św. Jana Bosko.

W sobotę w naszej parafii od godz. 16.00 w sali św. Jana Bosko wykład dr Rafała Sierchuły, o godz. 18.00 msza św. w intencji ojczyzny i o g. 19.00 koncert w wykonaniu  Andrzeja Kołakowskiego /wstęp wolny/. Szczegółowy program obchodów znajduje się na plakatach.

10.  W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

11. Polecamy aktualne wydanie „Gościa Niedzielnego”, w którym min. o czasie słuchania Boga, oraz seria artykułów o dziedzictwie Benedykta XVI również w ramach cyklu wielkopostnego – II kazanie o męce Pańskiej. W „L’Osservatore Romano” Orędzia na Światowe Dni Modlitw o Powołania.  Natomiast w „Niedzieli” kolejne refleksje wielkopostne „Wróćmy do niedzieli” oraz szereg rozważań o Benedykcie XVI, min: „O co prosi cię Benedykt?”.

12. Organizujemy pielgrzymkę do Włoch (Watykan, Muzeum Watykańskie, Monte Casino, Asyż, Rzym). Szczegółowych informacji udziela ks. Damian w naszej świetlicy dla dzieci w godz. od 15.30 do 18.00.

13. Trwają zapisy na rekolekcje „Z Jezusem” na stadionie narodowym w Warszawie, które wygłosi ks. John Bashobora 6 lipca. W drugim autokarze mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.  Zapisy w kancelarii.

14. Serdecznie zapraszamy  młodzież i osoby dorosłe – na cykl spotkań, które prowadzą do odrodzenia życia chrześcijańskiego. Pierwsze spotkanie rozpocznie się 5 marca 2013 r. mszą świętą o godz. 18.00, w naszym kościele. Kolejne spotkania w każdy wtorek o godz. 18.00

15. W poniedziałek – 4 marca – CAŁA PILSKA SPOŁECZNOŚĆ będzie przeżywać swój „DZIEŃ MIASTA” w ramach Obchodów 500-lecia Piły . Zapraszamy w tym wyjątkowym dniu do naszej świątyni na godz. 17.00. Podczas mszy św., której będzie przewodniczył nasz ks. bp Edward Dajczak, będziemy polecać Bogu wszystkie sprawy naszego miasta, instytucji społecznych, naszych rodzin i każdego mieszkańca Piły.

16. W minionym okresie odeszli do wieczności: + Antoni SZYMANEK, lat 60 z ul. Trentowskiego; + Zenon PACAŁA, lat 59 z ul. 1 Maja; + Zbigniew WOŹNIAK, lat 60 z ul. Niemcewicza; + Władysław PYSZKA, lat 81 z ul. Buczka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …