13 lutego 2013 r.

ROZPOCZĘCIE WIELKIEGO POSTU ŚRODA POPIELCOWA

 1. DZISIAJ ROZPOCZYNAMY OKRES POKUTY I NAWRÓCENIA – WIELKI POST.

  • W ŚRODĘ POPIELCOWĄ obowiązuje POST ŚCISŁY, czyli: wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia; oraz ilościowy – jeden posiłek do syta, wszystkich między 18 a 60 rokiem życia!
  • Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.00,7.00,8.00,9.00,10.00 oraz o 16.30, 18.00 i 19.00.
  • Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

  • dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30;
  • dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o g. 19.00.
  • na zakończenie poszczególnych nabożeństw Drogi Krzyżowej będą wręczane dorosłym, dzieciom i młodzieży na okres jednego tygodnia figurki św. Jana Bosko wraz z modlitewnikiem i filmem podejmującym temat misji salezjańskich. Pragniemy, aby modlitwa w gronie rodzinnym i sąsiedzkim za wstawiennictwem św. Jana Bosko przybliżyła każdemu z nas postać tego wybitnego wychowawcy młodzieży, obdarzała mieszkańców potrzebnymi łaskami i jednocześnie przygotowywała naszą parafię na czerwcową peregrynację relikwii św. Jana Bosko.
  • W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

2. Serdecznie zapraszamy na KATECHEZY WIARY, które są wygłaszane w naszej parafii. Spotkania we wtorki i piątki o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko. Zapraszamy!

3. Bardzo serdecznie zapraszamy naszych parafian i wszystkich mieszkańców miasta na mszę świętą w intencji papieża Benedykta XVI o łaskę zdrowia i siły ducha oraz w intencji Kościoła Powszechnego o głęboką wiarę i o światło Ducha Świętego szczególnie na czas Konklawe, a także o wybór nowego Papieża zgodnie z Wolą Bożą. Msza zostanie odprawiona w sobotę 16 lutego 2013 roku o godz. 18.00.

4. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa połączony ze zwiedzaniem Krakowa. Termin wyjazdu 2-3 marca 2013 r. Natomiast w dniach 26 lipca – 6 sierpnia jest organizowana pielgrzymka do Włoch (Watykan, Muzeum Watykańskie, Monte Casino, Asyż, Rzym). Szczegółowych informacji udziela ks. Damian w świetlicy dla dzieci w godz. od 15.30 do 18.00.

5. W minionym tygodniu zapraszaliśmy na rekolekcje „Z Jezusem” na stadionie narodowym w Warszawie, które wygłosi ks. John Bashobora 6 lipca. W pierwszym autokarze nie ma już wolnych miejsc. Wyjazd drugim autokarem jest możliwy o ile zbierzemy odpowiednią ilość osób.  Zapisy w kancelarii.

6. W niedzielę – 17 lutego – o godz. 11.00 mszę św. odprawi ks. Stanisław Małkowski. Po eucharystii spotkanie w sali św. Jana Bosko.