W Pile wyjednują dobrą i świętą śmierć

Najstarsze Sanktuarium, a zarazem miejsce objawień Matki Bożej w Polsce to Górka Klasztorna, gdzie z ustanowienia Prymasa Polski od 25 lat mieści się główna siedziba na Polskę Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Właśnie w niedzielę gościliśmy księdza Jarosława przedstawiciela tegoż Sanktuarium na mszy świętej o godz. 15.00, a następnie w sali św. Jana Bosko na spotkaniu opłatkowym.

Apostolstwo Dobrej Śmierci jest zrzeszeniem modlitewnym, które przypomina o pilnej konieczności dobrego przygotowania się do ostatecznego spotkania z Bogiem. Wstępujący do Stowarzyszenia, poprzez swoje modlitwy i ofiary, pragną wyjednać – dla wiernych katolików – wytrwanie w łasce uświęcającej, dla obojętnych religijnie i dla grzeszników – łaskę nawrócenia, oraz dla wszystkich – dobrą i świętą śmierć. Realizując te cele, należący do Stowarzyszenia kierują często swe myśli ku wieczności, starają się wystrzegać grzechu by wzrastać w dobru, by w ten sposób być gotowym na śmierć w każdej chwili życia.

Była modlitwa, fragment Ewangelii o narodzeniu, były życzenia i łamanie opłatkiem. Wszyscy gromkim głosem śpiewali kolędy. Nie zabrakło kawy, herbaty, owoców i różnych innych słodkości. Na koniec spotkania były ogłoszenia i komunikaty stowarzyszeniowe i uroczyste błogosławieństwo.

Spotkanie opłatkowe przygotowali członkowie Apostolstwa, których przewodniczącą jest Wanda Słowikowska, a zastępczynią Irena Ciesielska. Przy naszej parafii Stowarzyszenie działa od stycznia 1993 roku, a przynależy do niego blisko tysiąc osób z różnych parafii pilskich i okolicznych.

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/WXqj4K”]Zobacz galerię zdjęć[/button]