Najbardziej rodzinne święto (AUDIO)

O spokój, intymność i sacrum w rodzinach przez cały dzień wielkiego naszego święta – uroczystości Świętej Rodziny apelował zaproszony przez nas ks. Jacek Grochowski, wychowawca Domu Młodzieży w Trzcińcu.

Na każdej mszy świętej w zeszłą niedzielę – 30 grudnia 2012 r. można było uzyskać odpust zupełny. Główna msza odpustowa odbyła się o godz. 11.00, a na niej swoją obecnością przy ołtarzu zaszczycili nas  ks. Stanisław Oracz – dziekan dekanatu pilskiego, ks. Jacek Grochowski SDB – wychowawca z Domu Młodzieży w Trzcińcu, ks. Ryszard Ryngwelski –  proboszcz z parafii św. Józefa, ks. Jerzy Worek SDB –  proboszcz parafii pw. św. Jana Bosko, ks. kanonik Władysław Deryng – kapelan szpitala Ars Medical, o. Andrzej Biniek OFMCap – kapłan z parafii św. Antoniego, dk. Krzysztof Tylutki SDB – z Seminarium Salezjańskiego z Krakowa oraz kl. Karol Świergosz z Seminarium Poznańskiego.

– Czwarte przykazanie jakby mówiło, że tylko dziecko ma szanować swoich rodziców. Ale rodzice powinni także zasługiwać na ten szacunek – w kazaniu ks. Jacek Grochowski nawiązywał do relacji w rodzinach. Dodawał także drastyczne przykłady z życia młodych „przestępców”.

– Mieliśmy chłopaka, który miał 14 lat. Wyglądał jak dziewczynka. Nie dawaliśmy z nim rady. Wszyscy się go bali. Jego ojciec notorycznie go molestował, zgwałcił na śmierć najmłodszego brata. Dziwisz się teraz bracie i siostro? Mały chłopczyk do końca życia skazany na psychotropy – mówił ks. Jacek.

Po Eucharystii wysłuchaliśmy koncertu kolęd i nie tylko orkiestry z Rogoźna

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/12QjCIp” target=”blank”]Zobacz galerię zdjęć[/button]