Ks. Janusz dostał nową nerkę?

– Dostanie ksiądz coś, co pozwoli księdzu zachować dobre zdrowie – zwróciła się do ks. Janusza Zdolskiego przewodnicząca rady lokalnej ADMA, p. Alicja Lewandowska, dając opiekunowi stowarzyszenia prezent. – Czyli nową nerkę? – zgadywał ksiądz Janusz. Trochę się pomylił. W ozdobnym papierze przygotowany był nieco inny upominek.

Cała akcja odbyła się na spotkaniu opłatkowym zarządu Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki Wiernych, choć termin „spotkanie opłatkowe” jest nieco ubliżającym. To była prawdziwa wigilia. Były życzenia, opłatek, barszcz, paszteciki, smakowite potrawy, piernik z prawdziwego zdarzenia i oczywiście mandarynki! Spotkanie wigilijne odbyło się po wieczornej eucharystii, 16 stycznia br.

Dlaczego spotkał się tylko zarząd ADMA, a nie cała wspólnota? Ponieważ przy kościele nie ma takiej sali, która pomieściłaby wszystkich członków! A „świąteczne spotkanie” Stowarzyszenia odbyło się tuż przed Bożym Narodzeniem, 20 grudnia 2012 r.

Zdradzimy także, że przygotowanym dla opiekuna pilskiej ADMA prezentem był….. ciepły sweter, a nie materiał do przeszczepu.

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/XeVzNp” target=”blank”]Zobacz galerię zdjęć[/button]