27 stycznia 2013 r.

III Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 16.00 odbędzie się spektakl teatralny „Pastorałka wg Leona Schillera” w wykonaniu zespołów Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance i mieszkańców Trzcianki. Wstęp wolny. Natomiast o godz. 21.00 zapraszamy na apel maryjny.

2. W środę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu oraz stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.

3. Kolędę rozpoczynamy od o godz. 16.00. Rozkład na najbliższe dni:

  • 28 stycznia 2013 r. (poniedziałek) – Ossolińskich, Sikorskiego;
  • 29 stycznia 2013 r. (wtorek) – Pl. Konstytucji 3 Maja;
  • 30   stycznia 2013 r. (środa) – Traugutta, Warsztatowa, Ogińskiego, Chopina, Fałata, Bogusławskiego, Sportowa;
  • 31 stycznia 2013 r. (czwartek) – Kilińskiego, uzupełnienia.

Jeżeli zdarzyło się, że ktoś nie był obecny z powodu wyjazdu lub pracy, albo mieszkanie zostało ominięte podczas kolędy, a pragnie aby kapłan przyszedł z wizytą – to prosimy zgłaszać w tygodniu w kancelarii parafialnej, telefonicznie lub przez stronę internetową naszej parafii, a odwiedzimy w innym dogodnym czasie. 

4. W sobotę – 2 lutego – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszym kościele z poświęceniem świec o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00 oraz 18.00.

5. We wtorek i środę Caritas naszej parafii będzie wydawała żywność w godz. od 9.00 do 14.30.

6. Zachęcamy do odpisu 1% podatku na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Kod naszej parafii P22. W roku 2011 zebraliśmy 5 tyś. zł. Kwota ta została przeznaczona na remont i malowanie pomieszczeń świetlicy i oratorium oraz odnowienie stołu bilardowego. W minionym roku została wpłacona kwota 4,5 tyś. zł. i przeznaczyliśmy ją na zakup bezprzewodowego systemu nagłaśniającego do kościoła dla scholii dziecięcej i diakoni. Blankiety informacyjne są rozłożone przy filarach świątyni.

7. W czwartek – 31 stycznia – przeżywamy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA BOSKOzałożyciela Rodziny Salezjańskiej – ojca i nauczyciela młodzieży. Uroczysta msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian, wspólnoty i ruchy religijne do wspólnej modlitwy w intencji dzieci, młodzieży, ministrantów oraz wychowawców młodego pokolenia. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii św. Jana Bosko. O godz. 17.30 nabożeństwo i nowenna do św. Jana Bosko w intencji rodzin naszej parafii, dzieci, młodzieży i wspólnot prowadzone przez Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników.

8. W I piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 8.00. W tym dniu spowiedź dla dzieci o godz. 16.15, a o godz. 16.30 msza św. Młodzież naszej parafii zapraszamy na godz. 19.00.

9. W sobotę – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.30.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

11. W „Gościu Niedzielnym” min. płyta DVD z filmem „Ludzie Boga”.  W „Don Bosco” o misjach: „Co Japonii może dać chrześcijaństwo?” oraz o wyznaniu Kamila Stocha: „Każdy skok poświęcam Panu Bogu!”. W „L’Osservatore Romano” orędzia Benedykta XVI na Światowy Dzień Pokoju oraz Światowy Dzień Młodzieży 2013. Są jeszcze płyty z nagraniem konferencji wygłoszonych przez O. Jose Antonio Maniparambila podczas listopadowych rekolekcji.

12. Serdecznie zapraszamy na KATECHEZY dla dorosłych, które będą wygłaszane w naszej parafii od 10 lutego br.

13. Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej, którą poprowadzi ks. Adam Piekarzewski – salezjanin z Piły, w terminie 29 kwietnia do 7 maja 2013 r. Szczegóły wraz z kosztami u ks. Adama, w parafii św. Jana Bosko w Pile. Zostało jeszcze 6 wolnych miejsc na tą pielgrzymkę.

14. W kościele pw. św. Antoniego w Pile zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński od 8-10 lutego. Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 lutego o godz. 18.00.

15. W minionym okresie odeszli do wieczności: + Marianna MAŃKOWSKA, lat 89, z ul. Piekarskiej; + Arkadiusz KLEJC, lat 32 z al. Jana Pawła II; + Zbigniew BIAŁY, lat 81 z al. Piastów; + Stefan ŁOBODZIŃSKI, lat 75 z ul. Towarowej; + Tadeusz SYRKIEWICZ, lat 79 z ul. Okrzei.     Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …