13 stycznia 2013 r.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dzisiaj o godz. 15.00 msza św. w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, a następnie spotkanie opłatkowe w domu katechetycznym. Natomiast na mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziny. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

2. We wtorek i środę Caritas naszej parafii będzie wydawała żywność w godz. od 9.00 do 14.30.

3. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.

4. W czwartek mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Nabożeństwo Uzdrowienia. Zapraszamy!

5. W tym tygodniu wspominamy następujących świętych naszego kościoła: w czwartek Św. Antoniego; w sobotę Św. Józefa Pelczara.

6. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. Natomiast w sobotę od godz. 15.00 Rozkład na najbliższe dni:

  • 14 stycznia 2013 r. (poniedziałek) – Niemcewicza, Ceglana, Drygasa
  • 15 stycznia 2013 r. (wtorek) – Al. Wojska Polskiego, W. Pola
  • 16 stycznia 2013 r. (środa) – Wodna, Mieszka I, Świteź
  • 17 stycznia 2013 r. (czwartek) – Al. Jana Pawła II, Ks. Jerzego Popiełuszki
  • 18 stycznia 2013 r. (piątek) – O. M. Kolbe (nieparzyste)
  • 19 stycznia 2013 r. (sobota) – O. M. Kolbe (parzyste), Rymarska
  • Rozkład Kolędy znajduje się również w gablotach informacyjnych oraz w internecie na stronie parafialnej (kliknij tutaj). W czasie kolędy Kancelaria parafialna czynna przed południem codziennie od poniedziałku do soboty 9.00 do 11.00. Natomiast popołudniu w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30.
  • Podczas trwania kolędy na wieczornej eucharystii komunię świętą rozdzielać będą nadzwyczajni szafarze – osoby świeckie.

7. W dniach 18 – 25 stycznia 2012 rozpoczynamy w całym Kościele – Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Czegóż żąda od ciebie Pan?” (Mi 6,6-8). Spotkanie ekumeniczne w Pile odbędzie się 21 stycznia br. w parafii pw. św. Antoniego w Pile o godz. 17.30

8. W „Gościu niedzielnym” min. o wielkiej mocy błogosławieństwa – kiedy inni przeklinają, chrześcijanie powinni błogosławić. Natomiast w „Niedzieli” refleksja nad swoją wiecznością, refleksja ważna dla każdego człowieka.  W sklepiku znajdują się płyty z nagraniem konferencji wygłoszonych przez O. Jose Antonio Maniparambila podczas listopadowych rekolekcji.

9. W sklepiku parafialnym można nabyć karty wstępu na spotkanie z Janem Pietrzakiem, które odbędzie się 23 stycznia 2013 r. o godz. 18.00 w auli szkół salezjańskich w Pile przy ul. Dembowskiego. Ilość miejsc jest ograniczona.

10. W przyszłą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy rodziców osób powołanych do służby Bogu. Po Eucharystii spotkanie opłatkowe w sali Św. Jana Bosko.

11. Zapraszamy na charytatywny koncert kolęd w wykonaniu Pilskiego Chóru „Halka” 20 stycznia o godz. 16.00 w kościele Św. Stanisława Kostki w Pile. Szczegóły na plakatach.

12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Felicja NEUMANN, lat 79 z ul. Wodnej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…