Zerwij bombkę i pomóż dzieciom!

Każdy będzie mógł zostać Gwiazdorem w sobotę. Zasady są proste: 15 grudnia z choinki w galerii Atrium Kasztanowa zdejmujesz bombkę, sprawdzasz, czego potrzebuje konkretne dziecko, idziesz do sklepu, a prezent przynosisz wolontariuszom. Bombek będzie ponad sto.

W sobotę po raz pierwszy w Pile akcja „Pusta Choinka”. Tego dnia będzie można spełnić świąteczne marzenie dziecka, w którego domu pod choinką w tym roku zabraknie prezentów. W Centrum Charytatywno-Opiekuńczym Caritas przy Kossaka trwają przygotowania do akcji. Do 13 szkół podstawowych i gimnazjalnych dołączyły jeszcze dwie: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i szkoła podstawowa w Szydłowie. – Praktycznie wszystkie szkoły zgłosiły już swoje dzieci – powiedziała Życiu Magdalena Dach z CCO Caritas w Pile. – Zgłaszają się już także sponsorzy, którzy wpłacają pieniądze. W tej chwili jest ich ponad dwudziestu – mamy prezenty dla trzydzieściorga dzieci.

„Pusta Choinka” już w sobotę – 15 grudnia. Na drzewku w centrum handlowym Atrium Kasztanowa zawisną bombki – wystarczy zdjąć jedną z nich i spełnić życzenie dziecka, które nie może liczyć na prezenty pod choinką w domu. Każda bombka to jedno konkretne dziecko, któremu potrzebne są konkretne rzeczy – nie trzeba głowić się, co kupić, nie wręcza się także gotówki. Przez osiem godzin od 13.00 będzie można także posłuchać na żywo muzyki, zobaczyć przedstawienia teatralne i poczuć atmosferę świąt dając coś od siebie.

Bombki nie trzeba zresztą zrywać osobiście. Pieniądze można wpłacić na konto CCO Caritas w Pile. Dane do przelewu: Centrum Charytatywno – Opiekuńcze Caritas Bank Pekao S.A. II oddział Piła nr 18124017051111000019038067 z dopiskiem PUSTA CHOINKA. Przeciętne prośby dzieci (kurtka, buty, spodnie) mają wartość około 100 zł, ale dowolna kwota pomoże w sfinansowaniu prezentów dla nich. W tytule przelewu należy wpisać „Pusta Choinka”.

Żródło: www.ŻyciePiły.pl

[fancy_box] Zapraszamy do włączenia się w nasza akcję i podzielenia się sercem z  najbiedniejszymi. Akcja objęta jest patronatem medialnym przez pilskie media. Telewizja Asta w tym czasie przeprowadzi transmisję na żywo. Patronat honorowy objęli bp. Edward Dajczak – Ordynariusz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, Mirosław Mantaj – Starosta Pilski i Piotr Głowski- Prezydent Miasta Piły.  [/fancy_box]