Za kratkami przed świętami czyli spowiedź w Pile

Im bardziej wydłuża się czas “siedzenia” kapłanów w konfesjonałach, tym bardziej rosną przed nimi kolejki. Ale to dobrze: widać, że nie porzuciliśmy religijnego wymiaru świąt na rzecz konsumpcjonizmu i sekularyzmu. Dobrze, że wolimy postać w kolejce do sakramentu pojednania, niż w Tesco czy Kauflandzie.

“Trzeba było wyspowiadać się wcześniej, żeby nie stać w kolejce” – teraz brzmi to trochę jak truizm. Czasu nie cofniemy, a księża robią co mogą, aby umożliwić dostęp wiernym do oczyszczającego sakramentu.

W sobotę kapłani spowiadają przez cały dzień, aż do 19. Wieczorem, przed rozpoczęciem mszy na 18.00 kolejki często sięgają niebotycznych rozmiarów, dlatego lepiej wybrać wcześniejszą godzinę. Tak samo będzie w niedzielę. Spowiedź trwa od 6.30 podczas wszystkich mszy św. Kulminacja tłumów kolejkowych będzie pewnie w czasie Eucharystii, dlatego warto przyjść do spowiedzi trochę wcześniej. W Wigilię spowiedź od rana do 16.

Można się także wybrać do spowiedzi do kościoła pw. Świętego Antoniego. Tam w sobotę spowiedź całodzienna od 6.30 do 19., z przerwą od 13. do 14.. W niedzielę podobnie jak u nas – na każdej mszy świętej. W Wigilię ojcowie kapucyni spowiadają od 6.30 do 12.

Nie znaleźliśmy informacji czy w innych parafiach też jest prowadzona spowiedź przedświąteczna. Pewne jest, że kapłani będą czekać na penitentów podczas Eucharystii.

Módlmy się za naszych księży, którzy całymi dniami posługują w sakramencie pojednania. Niech Duch Święty ich umacnia i daje światłość umysłu!

[fancy_box][fancy_link link=”https://twitter.com/SwietaRodzina” target=”blank”]O kolejkach przed konfesjonałem będziemy was powiadamiać na bieżąco na naszym kanale na Twitterze[/fancy_link][/fancy_box]