Zawierzenie przychodzącemu Chrystusowi

Razem z rekolekcjonistą Ks. Dariuszem Presnalem, salezjaninem ze Swobnicy,  powiedzieliśmy stanowczo „NIE!” pustym świętom i od niedzieli do środy (9 – 12 grudnia) odprawialiśmy z wielkim zaangażowaniem rekolekcje adwentowe. 

Ksiądz Dariusz z sobie właściwym stylem prowadził nas przez kolejne dni do jeszcze bardziej świadomego wyznania wiary i zawierzenia swojego życia Chrystusowi przychodzącemu do nas jako Nowonarodzone Dziecię. Podjęliśmy też konkretne postanowienia, które będą nam towarzyszyły w codziennym życiu wiarą.

Te tegoroczne ćwiczenia duchowe o godz: 7.00, 9.00 i 18.00 dla dorosłych i o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży gromadziły więcej niż poprzednie lata wiernych. Każdy mógł zasłuchać się w Słowo Boże, modlić się o silną wiarę, a na koniec przyjąć przesłanie jakie skierował do wszystkich głoszący rekolekcje. Wielkim przeżyciem była msza święta ze specjalną nauką dla osób starszych, chorych i cierpiących, gdzie zebrały się tłumy wiernych. Został też udzielony wszystkim chętnym sakrament chorych.

Aktualnie Ksiądz Dariusz pracuje w Swobnicy, gdzie jest Dyrektorem Ośrodka dla Młodzieży Trudnej. Przed laty pracował w naszej parafii, jako katecheta. Na koniec zacytuję fragment listu jednej z parafianek, skierowanego drogą mailową do naszej parafii: „Rekolekcje w Pile były bardzo ładne. Głęboko je przeżyliśmy. Pozdrawiamy Księdza Darka.”.

Jako duszpasterze również bardzo serdecznie dziękujemy za Twoją Księże Dariuszu obecność, za Słowo Boże i wlany entuzjazm wiary w nasze serca: księży i wiernych.

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/TdUPbz” target=”blank”]Zobacz galerię zdjęć[/button]