Z ”Polactwa” zrobić prawdziwych Polaków!

Spotkanie z publicystą Rafałem Ziemkiewiczem odbyło się  w sali św. Jana Bosko – w piątek 15 grudnia o godz. 19.00. Rafał Ziemkiewicz to jeden z najpopularniejszych dziennikarzy konserwatywnych w Polsce. Nasz gość jest m.in. znany z publikacji, które zamieszczał w ostatnim czasie w „Rzeczpospolitej”, „Uważam Rze”, „Gazecie Polskiej” i na portalu interia.pl. Jest także autorem wielu powieści fantastycznych oraz książek, które odbiły się szerokim echem w debacie publicznej („Polactwo”, Michnikowszczyzna”). Tym razem Ziemkiewicz prezentował swoją najnowszą publikację „Myśli nowoczesnego endeka”.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Sala wypełniona była po brzegi, cieszy także fakt stosunkowo dużej frekwencji młodzieży, wśród której autor cieszy się spora popularnością. Mankamentem spotkania był brak prezentowanej książki, którą firma kurierska nie dostarczyła na czas.

W swoim wystąpieniu Ziemkiewicz zaznaczył, że: „Polska to kraj postkolonialny, któremu brakuje elit”, a w dalszej części wykładu powiedział: „Najważniejszym zadaniem dla nowej elity powinno być zastanowienie się, jak z 'Polactwa’  zrobić prawdziwych Polaków, naród patriotów i katolików”.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne otwarte spotkanie, tym razem w styczniu gościć będziemy pana Jana Pietrzaka.

Autor:
ks. Jarosław Wąsowicz SDB

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/UvEgav”]Zobacz galerię zdjęć[/button]