A młodzież po swojemu! (Bierzmowani ~ to także do was!)

Młodzież potrzebuje czegoś więcej i inaczej. Chce przygotować się do spotkania z Nowonarodzonych Jezusem – Zbawicielem w swoim stylu i duchu. Dlatego pomyślano, aby także w adwencie zorganizować Czuwanie dla Młodzieży.

W naszym dekanacie spotkanie to będzie miało miejsce w Parafii NMP Wspomożenia Wiernych na Górnym Osiedlu w najbliższą sobotę 22 grudnia o godz. 20.00.

W tym roku czuwanie pod hasłem: „Daj się zaskoczyć!”, przygotowane przez naszego Ordynariusza Księdza Biskupa Edwarda Dajczaka wraz z zespołem duszpasterskim i przedstawicielami młodzieży.

Adwentowe Czuwania Młodych w naszej Diecezji stały się już tradycją i są kontynuacją wrześniowego spotkania w Sanktuarium w Skrzatuszu.

Zaproszeni są duszpasterze i młodzież z naszego i sąsiednich dekanatów do uczestnictwa w tym adwentowym czuwaniu. W spotkaniu uczestniczyć będą Księża Biskupi oraz Diakonia Muzyczna.

Z tego zaproszenia w ramach miesięcznego spotkania, skorzystają także kandydaci do bierzmowania z naszej parafii. Spotkanie to rozpoczynamy w najbliższą sobotę o godz. 19.30 przy kościele Świętej Rodziny. Przynosimy ze sobą lampiony, świece lub znicze i w takiej procesji światła udamy się do kościoła Matki Bożej na górnym osiedlu. Obecność wszystkich obowiązkowa. Po spotkaniu podpiszemy indeksy.

Gorące, adwentowe pozdrowienia i życzenia błogosławionych Świat Bożego Narodzenia przesyła ksiądz Michał Malek.