30 grudnia 2012 r.

Uroczystość Świętej Rodziny

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ŚWIĘTEJ RODZINY. Wpatrując się w JEZUSA MARYJĘ i JÓZEFA, uczmy się żyć na co dzień miłością i ofiarą z samych siebie dla dobra naszych bliskich.

Dziękujemy ks. Jackowi Grochowskiemu wychowawcy Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu za wygłoszenie okolicznościowych kazań oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej Patronalnej Uroczystości, a także za wszelkie ofiary złożone do puszek na Ośrodek w Trzcińcu.

Główna Msza odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00. Podczas Eucharystii animację muzyczna będzie prowadziła Orkiestra z Rogoźna. Po błogosławieństwie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszych miłych gości.

Z racji dzisiejszej uroczystości możemy uzyskać odpust zupełny dla siebie lub naszych bliskich zmarłych pod zwykłymi warunkami (spowiedź, nieprzywiązanie do grzechu ciężkiego, komunia i modlitwa na intencję Ojca Świętego).

2. Dziś koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.50 oraz apel maryjny o godz. 21.00.

3. Jutro zakończenie roku kalendarzowego. O godzinie 17.30 nabożeństwo przebłagalne i dziękczynne za rok 2012 oraz nowenna do św. Jana Bosko. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii św. Jana Bosko. Natomiast o godz. 22.30 odprawimy mszę św. w intencji POKOJU NA ŚWIECIE. ZAPRASZAMY!!!

4. Młodzież serdecznie zapraszamy na wieczór sylwestrowy, który rozpocznie się o godz. 19.00 w Oratorium.

5. We wtorek Nowy Rok 2013 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Świecie. Rozkład mszy świętych jak w niedzielę.

6. We wtorek pamiętamy o naszych zmarłych. O godz. 17.30 różaniec za zmarłych, a następnie msza św. zbiorowa z wypominek.

7. Od środy – 2 stycznia – rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską.

 • Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16.00. Natomiast w sobotę od godz. 15.00. Rozkład na najbliższe dni:
  2 stycznia 2013 r. (środa) – Świętojańska, Piekarska
  3 stycznia 2013 r. (czwartek) – Kujawska, pl. Zwycięstwa
  4 stycznia 2013 r. (piątek) – Boh. Stalingradu (parzyste)
  5 stycznia 2013 r. (sobota) – Towarowa i Wiatraczna
  6 stycznia 2013 r. (niedziela) – Św. Jana Bosko.
 • Cały rozkład kolędy znajduje się również w gablotach informacyjnych oraz w internecie na stronie parafialnej (KLIKNIJ TUTAJ). W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna przed południem codziennie od 9.00 do 11.00. Natomiast popołudniu w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 17.30.
 • Podczas trwania kolędy na wieczornej eucharystii komunię świętą rozdzielać będą nadzwyczajni szafarze – osoby świeckie.

8. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE: w PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA – o godz. 18.00 eucharystia w intencji Straży Honorowej. W PIERWSZY PIĄTEK. Odwiedziny chorych w naszej parafii od godz. 8.00. W PIERWSZĄ SOBOTĘ uczcimy Niepokalane Serce Maryi po mszy św. o godz. 8.00.

9. Zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd:

 • z zespołem  „Arki Noego” w parafii NMP Wspomożenia Wiernych 5 stycznia o godz. 18.00. Szczegóły na plakatach,
 • oraz w naszej parafii z Chórem Liceum M.C. Skłodowskiej z Piły 6 stycznia po mszy św. o godz. 12.30.

10. Informujemy, że od 14 do 19 stycznia 2013 roku zostaną w naszej parafii przeprowadzone półkolonie-zimowisko dla dzieci i młodzieży. Karty uczestnictwa można odebrać w zakrystii lub kancelarii. W programie min. Aqua Park, lodowisko, wyjazd do Torunia /planetarium i Muzeum Piernika/, bowling oraz karaoke. Półkolonie są zatwierdzone przez MEN.

11. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Żywego Różańca po mszy o 15.00.

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Ryszard KRÓL, lat 70, z pl. Konstytucji 3 Maja. Wieczny odpoczynek …