25 grudnia 2012 r.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

1. Z racji przeżywanych Świąt Bożego Narodzenia jako duszpasterze parafii Św. Rodziny pragniemy złożyć wszystkim serdeczne życzenia:

Życzymy Wam Drodzy Parafianie i mili Goście przede wszystkim wzrostu Wiary. Słowami ks. Jana Twardowskiego życzmy sobie wzajemnie:

„… by wszystko się nam rozplątało, węzły, konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy porozkręcały jak supełki, własne ambicje i urazy zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

Aby wątpiący się rozpłakał na cud czekając w swej kolejce,

A Matka Boża – cichych, ufnych na zawsze wzięła w swoje ręce”.

 2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom – dorosłym, młodzieży i dzieciom, za trud przygotowania naszej świątyni do godnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Kapłanom za trud spowiadania. Serdecznie dziękujemy za wszelkie objawy życzliwości. Niech Boże Dziecię wynagrodzi wszystkim Swoim Błogosławieństwem.

3. Dzisiaj w Uroczystość Bożego Narodzenia oraz jutro w Uroczystość Św. Szczepana i II dzień Świąt msze w naszym kościele wg. rozkładu niedzielnego.

4. W przyszłą niedzielę /30 grudnia/ BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ W NASZEJ PARAFII UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ŚWIĘTEJ RODZINY. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00. Podczas Eucharystii animację muzyczna będzie prowadziła Orkiestra z Rogoźna. Po błogosławieństwie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszych miłych gości. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Kolędę rozpoczniemy od 2 stycznia. Rozkład podamy w najbliższą niedzielę, a już za kilka dni będzie dostępny na naszej stronie internetowej.

6. Jesteśmy wszyscy zaproszeni na uroczystość upamiętnienia 94 rocznicy Powstania Wielkopolskiego, która odbędzie się 27 grudnia br. o godz. 11.00 pod pomnikiem przy ul. Bydgoskiej w Pile. Zachęcamy wszystkich do wywieszenia w tym dniu flag narodowych.

7. Informujemy, że od 14 do 19 stycznia 2013 roku zostaną w naszej parafii przeprowadzone półkolonie-zimowisko dla dzieci i młodzieży. Karty uczestnictwa można odebrać w zakrystii lub kancelarii. W programie min. Aqua Park, lodowisko, wyjazd do Torunia /planetarium i Muzeum Piernika/, bowling oraz karaoke. Półkolonie są zatwierdzone przez MEN.

8. Już dzisiaj zapraszamy na EUCHARYSTIĘ W INTENCJI POKOJU NA ŚWIECIE, która odbędzie się w noc sylwestrową o 22.30. Zakończy się pół godziny przed północą, abyśmy mogli wrócić do naszych rodzin i świętować nadejście nowego roku.