23 grudnia 2012 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś zapraszamy nas koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.50 oraz na apel maryjny o godz. 21.00.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w minioną sobotę włączyli się w porządkowanie i dekorowanie naszego kościoła.

3. W poniedziałek imieniny obchodzą ks. Adam Popławski oraz nasz pan organista – Adam Jaworski. Solenizantom życzymy wszelkich łask Bożych i życzliwości ludzkiej.

4. W poniedziałek /24 grudnia/ rano msze św. o godz. 6.00, 7.00 i 8.00.

5. WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA – /poniedziałek/ 24 grudnia.

  • W ciągu dnia starajmy się zachować tradycję kultury chrześcijańskiej i narodowej. WIGILIA – oznacza czuwanie przed Uroczystością Bożego Narodzenia.
  • WIECZERZĘ WIGILIJNĄ rozpocznijmy wspólną modlitwą, następnie przeczytajmy fragment z Ewangelii wg Św. Łukasza rozdział 2 i dzielmy się opłatkiem. Pamiętajmy o sąsiadach, bliskich, rodzicach, chorych, pracujących.
  • W WIGILIĘ – dla DZIECI odbędzie się tradycyjnie MSZA ŚW. BETLEJEMSKA O GODZ. 16.00.
  • Ogół wiernych zapraszamy na MSZĘ PASTERSKĄ o godz. 22.00 lub 24.00.
  • W PIERWSZE I DRUGIE ŚWIĘTO MSZE ŚW. są odprawiane wg rozkładu niedzielnego.

6. W świątecznym wydaniu „Gościa niedzielnego” rozważanie, jak wyglądałby świat, gdyby nie było Bożego Narodzenia, wzruszające wyznanie dziennikarza radiowego, który spotkał Jezusa oraz najlepsze zdjęcia roku 2012. Polecamy również kolejny numer L’Osservatore Romano oraz nowe, liczne propozycje książkowe na czas świąt, kalendarze oraz dewocjonalia. W sklepiku znajdują się płyty z nagraniem konferencji wygłoszonych przez O. Jose Antonio Mniparambila podczas listopadowych rekolekcji. Informujemy, że podczas świąt kiosk parafialny będzie nieczynny.

7. Kolędę rozpoczniemy od 2 stycznia. Rozkład podamy w najbliższą niedzielę.

8. W przyszłą niedzielę /30 grudnia/ BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ W NASZEJ PARAFII UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ŚWIĘTEJ RODZINY. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00. Podczas Eucharystii animację muzyczna będzie prowadziła Orkiestra z Rogoźna. Po błogosławieństwie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszych miłych gości. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. Informujemy, że od 14 do 19 stycznia 2013 roku zostaną w naszej parafii przeprowadzone półkolonie-zimowisko dla dzieci i młodzieży. Karty uczestnictwa można odebrać w zakrystii lub kancelarii. W programie min. Aqua Park, lodowisko, wyjazd do Torunia /planetarium i Muzeum Piernika/, bowling oraz karaoke. Półkolonie są zatwierdzone przez MEN.

10. Przed kościołem młodzież Liceum im. M. C. Skłodowskiej ze szkolnego koła misyjnego pragnąc pomóc misjonarzom rozprowadza świąteczne stroiki.

11. W minionym okresie odeszli do wieczności: + Ryszard BUKOWSKI, lat 72 z ul. Kaliny; + Edmund NOJMAN, lat 89 z ul. Sikorskiego; + Grzegorz ŚWIŁO, lat 89 z ul. Ceglanej; + Izabela FILIPCZAK, lat 45 z ul. O. M. Kolbe; + Elżbieta STOCHAJ, lat 58 z ul. Piekarskiej;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …