2 grudnia 2012 r.

 I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejsza, I NIEDZIELA ADWENTU rozpoczyna nowy rok liturgiczny, który w Polsce przeżywamy pod hasłem: „BYĆ SOLĄ ZIEMI”, a w całym Kościele Katolickim jako „ROK WIARY”. Chrystus pragnie jednoczyć nas w aktywnym wyznawaniu wiary w miejscach, do których Bóg nas powołał. Otwierajmy się szczególnie na wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia religijne będące miejscem szczególnego wzrastania we wierze, jak również ewangeliczną solą dla współczesnego świata.

2. Zaproszeni jesteśmy również do pogłębienia relacji z Maryją, która jest doskonałą przewodniczką w drodze naszej wiary. Dlatego przez ADWENT prowadzi nas Niepokalana, Gwiazda Nowej Ewangelizacji, którą symbolizuje świeca i msza św. roratnia, którą w naszym kościele odprawiane będą od jutra: – dla ogółu wiernych codziennie o godz. 7.00; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz.16.30; dla młodzieży w piątki o 19.00. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec, czy też adwentowych lampionów.

3. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o 15.00 i apel maryjny o godz. 21.00.

4. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj do puszek na Seminarium Duchowne w Koszalinie.

5. We wtorek pamiętamy o naszych zmarłych. O godz. 17.30 nowenna do uroczystości Niepokalanego Poczęcia oraz różaniec za zmarłych. O godz. 18.00 msza św. zbiorowa za zmarłych.

6. We wtorek wspominamy bł. Ks. Filipa Rinaldiego założyciela INSTYTUTU ŚWIECKIEGO OCHOTNICZEK KSIĘDZA BOSKO. „Członkinie Instytutu są osobami konsekrowanymi w świecie, które Bóg poprzez szczególny dar miłości powołuje i konsekruje dla siebie w Chrystusie przez działanie Ducha Świętego, aby je posłać ewangelizować świat zgodnie z charyzmatem ks. Bosko” (Konstytucje VDB art. 3). Na istotę tego powołania składa się: konsekracja, życie w świecie, salezjańskość, duch apostolski i dyskrecja. Szczegółowe informacje można uzyskać u duszpasterzy. W tym szczególnym dniu, dziękujmy Bogu za osoby powołane do takiej formy apostolstwa i prośmy o nowe i święte powołania.

7. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE: w PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA – o godz. 17.30 nabożeństwo i spowiedź dla ministrantów i ich rodzin. Następnie wieczorna eucharystia dla ministrantów i Straży Honorowej. Podczas eucharystii odbędą się obłóczyny naszych nowych ministrantów. W tym dniu obchodzimy 97 rocznicę poświęcenia naszej świątyni. W PIERWSZY PIĄTEK od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Dla dzieci spowiedź o 16.15 i msza św. o godz. 16.30 oraz dla młodzieży o 19.00.

8. Trwamy w nowennie do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest ona odprawiana o godz. 17.30. Natomiast w sobotę – 8 GRUDNIA – zapraszamy na UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Uczyńmy wszystko, aby w tym dniu podczas proponowanych mszy św. nabożeństw, modlitwie osobistej, rodzinnej i wspólnotowej podziękować Bogu za Dar Niebieskiej Pani. To szczególny dzień, w którym Bóg obdarza łaskami swoich wiernych. STAŃMY W TYM DNIU U STÓP NIEPOKALANEJ. Dziękujmy za wszelkie łaski i prośmy o wstawiennictwo w naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych troskach. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 18.00.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje adwentowe, które wygłosi ks. Dariusz Presnal.

10. Informujemy, że od 14 do 19 stycznia 2013 roku zostaną w naszej parafii przeprowadzone półkolonie-zimowisko dla dzieci i młodzieży. Karty uczestnictwa można odebrać w zakrystii lub kancelarii.

11.  W przyszłą niedzielę msza św. dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania o godz. 16.00.

12.  W „Gościu niedzielnym” min. porady Ojców Pustyni na okres Adwentu. Natomiast w „Arce” o Matce Bożej Loretańskiej i dodatek- kalendarz na 2013 rok.

13.  Przed kościołem, w kancelarii i biurze „Radia Maryja” będą rozprowadzane opłatki wigilijne i „Bożonarodzeniowe Świece CARITAS”, jako „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

14.  W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary  na ogrzewanie naszej świątyni.

15.  Z racji wspomnienia św. Barbary patronki górników – w najbliższą niedzielę – zostanie odprawiona msza św. o godz. 11.00 w intencji pracowników, emerytów, rencistów i ich rodzin następujących zakładów: Poszukiwań Nafty i Gazu „NAFTA”, „NAFTY TRANS” oraz „GEOLOGII i GEOFIZYKI”.

16.  W minionym okresie odeszli do wieczności: + Kacper Czarniak, noworodek, z ul. Bogusławskiego; + Maria MASIANIS, lat 62 z ul. Żeleńskiego; + Renata ZAWIERUCH, lat 50, bezdomna; + Zenon ZIELIŃSKI, lat 89 z ul. Boh. Stalingradu; + Łucja JAWORSKA, lat 88 z pl. Zwycięstwa.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …