16 grudnia 2012 r.

III Niedziela Adwentu
Niedziela  „Gaudete” 

1. Dziś zapraszamy nas koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.50 oraz na  apel maryjny o godz. 21.00.

2. Msze św. roratnie są odprawiane w naszej świątyni dla ogółu wiernych codziennie o godz. 7.00; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz.16.30.

3. W poniedziałek i wtorek Caritas Parafialna będzie wydawała żywność w godzinach od 9.00 do 15.00.

4. Od 16 grudnia podczas nabożeństw o godz. 17.30, będziemy odprawiać nowennę do Bożego Narodzenia. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.

5. W czwartek mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwo uzdrowienia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitw.

6. W piątek – 21 grudnia – o godz. 18.00 msza święta w intencji członków Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki, a po niej HOŁD MARYJNY.

7.  W przyszłą sobotę po mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy do przygotowania naszej świątyni na okres świąt. Włączmy się ochotnie do sprzątania i dekorowania naszego kościoła. Nasza obecność i praca lub jakakolwiek inna forma pomocy niech będzie wyrazem naszej odpowiedzialności i wdzięczności Bogu za wspólnotę parafialną, w której przyszło nam duchowo wzrastać.

8. Zapraszamy na Adwentowe Czuwania Młodych, które odbędzie się w sobotę – 22 grudnia o godz. 20.00 w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych. W rozpoczętym Roku Wiary chcemy przeżyć wspólne spotkanie pod hasłem: „Daj się zaskoczyć!”. Program czuwania przygotował J.E. Biskup Edward Dajczak wraz z zespołem duszpasterskim.

9. Zaproszeni jesteśmy do uczestnictwa w „Wigilii Miejskiej” na placu Zwycięstwa oraz w „Pilskim Jarmarku Bożonarodzeniowym”. Zachęcamy dziś do akcji Caritas w Galerii Kasztanowej: „Pusta choinka”. Szczegółowy rozkład spotkań umieszczony jest na tablicach informacyjnych.

10. W „Gościu niedzielnym” min. o nocnej rozmowie, która zmienia życie – kolejny odcinek adwentowego cyklu oraz o umęczonej ziemi Jezusa, dlaczego: Palestyna od 50 lat stale żyje w cieniu wojny. Polecamy również kolejny numer L’Osservatore Romano oraz nowe, liczne propozycje książkowe na czas świąt, kalendarze oraz dewocjonalia. Natomiast w „Niedzieli” znajdziemy kopię Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej z tekstem abp. Wacława Depo oraz przeora Jasnej Góry, wzywającym do ekspiacji za profanację wizerunku Jasnogórskiej Pani. W sklepiku znajdują się płyty z nagraniem konferencji wygłoszonych przez O. Jose Antonio Maniparambila podczas listopadowych rekolekcji.

11. Informujemy, że od 14 do 19 stycznia 2013 roku zostaną w naszej parafii przeprowadzone półkolonie-zimowisko dla dzieci i młodzieży. Karty uczestnictwa można odebrać w zakrystii lub kancelarii.

12. Przed kościołem, w kancelarii i biurze „Radia Maryja” będą rozprowadzane opłatki wigilijne i „Bożonarodzeniowe Świece CARITAS”, jako „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Natomiast młodzież Liceum im. M. C. Skłodowskiej ze Szkolnego Koła Misyjnego pragnąc pomóc misjonarzom rozprowadza świąteczne stroiki.

13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  + Karol WESOŁEK, lat 62 z ul. Mickiewicza.

Pomódlmy się także za ofiary masakry w amerykańskiej szkole. 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …