Nieustępliwi w wierze z Maniparambilem

Właśnie zakończyły się jedne z najbardziej oczekiwanych rekolekcji w tym roku w naszej parafii. – Może pod koniec tych rekolekcji będziemy wiedzieć więcej o swojej wierze – wyraził nadzieję o. Jose Antony Maniparambil, biblista z Indii.   O. Jose Maniparambil bardzo sprawnie posługiwał się językiem obrazu, aby uczestnicy mogli „zobaczyć” Ewangelię.

Przez cztery dni, w sali św. Jana Bosko, trwały rekolekcje z biblistą z Indii o. Jose Antonio Maniparambilem. – Zdecydowaliśmy się zaprosić tego rekolekcjonistę, dlatego, że świetnie wprowadza w Słowo Boże, zaszczepiając chęć modlitwy Pismem Świętym – mówi Irena Baczyńska, liderka wspólnoty „Nazaret”. – A ponad to posługuje się językiem obrazu, przybliża słuchaczowi treści malując słowem, tym samym zaprasza nas do wejścia w sytuację z Ewangelii – dodaje Halina Łuś, liderka wspólnoty „Kanaan”.

Ojciec Jose Antony Maniparambil jest znanym katolickim biblistą, wykłada w Seminarium Duchownym w Indiach, w stanie Kerala i w Wyższym Seminarium Duchownym salwatorianów w Tanzanii. Jest autorem 52 książek na temat Biblii. O. Jose Maniparambil głosi rekolekcje i konferencje nie tylko dla świeckich, ale również dla księży, sióstr zakonnych w Indiach i za granicą.

Bóg jest obecny w moim życiu. Dzięki niemu czuję się wolny i szczęśliwy, tym przeszedłem się podzielić – mówi o. Jose. Rekolekcje podzielone zostały tematycznie, co w rezultacie miało pomóc uczestnikom otworzyć drzwi Jezusowi, odnowić swoją wiarę i stać się żywymi znakami Bożej działalności. – Zaprośmy Jezusa do swojego życia osobistego. Ludzie myślą, że żyjąc bez Boga zyskają wolność absolutną-to złudzenie, bo w rezultacie stają się nieszczęśliwi i samotni – dodaje rekolekcjonista.

Rekolekcje zorganizowane przez naszą parafię zaczęły się we wtorek 20 listopada i trwały do piątku 23 listopada 2012 r.

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/TYLTX3″ target=”blank”]Zobacz galerię zdjęć[/button]

Autor:
Justyna Tylman