Ksiądz Kanclerz najdroższym solenizantem

Kiedy jak nie dziś! Nie dość, że 21 listopada Kościół obchodzi piękne święto – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, to jeszcze tego dnia przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. I ksiądz, który w kancelarii parafialnej obdarza petentów życzliwością, obchodził swoje imieniny.

Ksiądz Janusz Zdolski ipsa die – w dzień swoich imienin – odprawił Eucharystię w swojej intencji, a zamówionej przez Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki Wiernych ADMA. Była także intencja zamówiona i ułożona przez przyjaciół Solenizanta. Warto ją przytoczyć: [highlight2]Przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożenia Wiernych z prośbą o Jej opiekę, dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo na każdy dzień życia kapłańskiego oraz rozsądek w trosce o zdrowie dla ks. Janusza Zdolskiego[/highlight2]

Niebieskie ornaty podczas Mszy mówiły o obchodzonym dziś święcie. Kościół katolicki 21 listopada wspomina ofiarowanie NMP – tej która później powiedziała Bogu TAK.

-Człowiek, który w swoim życiu w pełni świadomie kiedyś powiedział TAK BOŻE – tak początku Mszy proboszcz parafii ks. Zbigniew Hul pozdrowił Solenizanta, tym samym wskazując nieprzypadkowy zbieg Ofiarowania z imieninami ks. Janusza.

Tradycyjnie po Komunii świętej życzenia w imieniu wszystkich parafian wyrazili przedstawiciele wspólnot. „Wszystkiego najlepszego” składały członkinie ADMY, Straży Honorowej oraz Żywego Różańca. Na końcu głos zabrał ksiądz proboszcz, a cały kościół zaśpiewał ks. Zdolskiemu gromkie Życzymy, życzymy…

[colored_box variation=”yellow”]

Najdroższy Księże Januszu!

Z racji Twoich imienin chcemy Ci złożyć jak najserdeczniejsze życzenia! Abyś zawsze cieszył się zdrowiem, kierował się rozwagą i jak najdłużej posługiwał w naszej parafii! Niech Twoja wspaniała Opiekunka Maryja Wspomożycielka Wiernych nadal wyprasza u Pana wszelkie potrzebne łaski, a wszelkie trudności, problemy i smutki przykryje swoim niebiańskim płaszczem!

Twoi parafianie

[/colored_box]

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/QZif7d” target=”blank”]Zobacz galerię zdjęć[/button]