18 listopada 2012 r.

XXXIII Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy na niedzielny apel maryjny o godz. 21.00.

2. W tym tygodniu od wtorku do piątku /20-23 listopada/ w naszej parafii wygłoszone zostaną rekolekcje prowadzone przez światowej sławy biblistę O. Jose Antonio Maniparambila z Indii. Zapisy na stronie internetowej www.rekolekcje.pila.pl oraz w kancelarii.

3. We wtorek parafia  św. Rafała Kalinowskiego zaprasza na uroczystośćodpustową. Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00.

4.  W środę, we wspomnienie Ofiarowania NMP imieniny obchodzi ks. Janusz Zdolski. Solenizant odprawi mszę św. o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta.

5. W czwartek na mszy św. o godz. 18.00 nasz parafialny Chór pod wezwaniem „Świętej Cecylii” przeżywa swoją patronalną uroczystość. Naszą wdzięczność kierujemy także ku naszej Diakonii Muzycznej oraz Chórowi Dzieci wraz z siostrami Agnieszką i Elżbietą. Pamiętamy również o nowym zespole „Emaus” i naszym organiście. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy poprzez śpiew upiększają nasze liturgie. Pamiętajmy o nich w codziennej modlitwie i zachęcajmy się wzajemnie do czynnego uczestnictwa w tych muzycznych wspólnotach.

6. Zapraszamy każdego dnia tygodnia na godz. 15.00 do wspólnotowego odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego przy nowym ołtarzu Jezusa Miłosiernego. W niedziele i uroczystości koronka będzie odmawiana przed mszą św. o godz. 14.50.

7. W sobotę – 24 listopada wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych. Po wieczornej mszy św. złożymy hołd naszej Niebieskiej Pani. Zapraszamy!

8. Od dzisiejszej niedzieli przed kościołem i w kancelarii będą rozprowadzane opłatki wigilijne i świece bożonarodzeniowe Caritas.

9. Przyszłą niedzielę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Po mszy św. o godz. 11.00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

10. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach na różańcu o godz. 17.30. Wypominki składamy w kancelarii. Przyjmujemy również  wypominki roczne, które będą odczytywane w ciągu roku w każdą niedzielę – przed sumą.

11. Spotkanie ogólne listopadowe – obowiązkowe – dla wszystkich roczników przygotowujących się do bierzmowania – 24 listopada w sobotę o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym.

12. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniu 1 grudnia na 21 – tą rocznicę powstania tego Radia. Serdecznie zapraszamy. Zapisy i bliższe informacje w Biurze Radia Maryja.

13. W Tygodniku „Gość Niedzielny” min. O masowych nawróceniach muzułmanów na chrześcijaństwo;

14. Dnia 20 listopada br. o godz. 19.00 gościć będziemy prof. dr hab. Andrzeja Zybertowicza, wykładowcę UMK w Toruniu, autora książki „Pociąg do Polski – Polska w pociągu”.

15. W tym tygodniu odeszła do wieczności: + Anna MARET, lat 22 z Al. Wojska Polskiego. (Pogrzeb w środę o godz. 12.00). Wieczny odpoczynek…