11 listopada 2012 r.

XXXII niedziela zwykła

1. Dzisiaj w Kościele Katolickim przeżywamy IV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, którego inicjatorem jest Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. W tym roku szczególną pomoc niesiemy wyznawcom Chrystusa w Egipcie.  Za wszelkie ofiary złożone do puszek na ten cel serdecznie dziękujemy!

2. Zapraszamy na niedzielny apel maryjny o godz. 21.00.

3. Dzisiaj – 11 listopada – przypada 94ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. W ramach Uroczystości:

  • w naszym kościele zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.30 w asyście Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych z Koszalina;
  • o godz. 14.00 składanie kwiatów pod pomnikiem na pl. Zwycięstwa;
  • o godz. 15.10 rozpocznie się musztra paradna i koncert Orkiestry.
  • Bieg Niepodległości ulicami miasta w godz. 10.30-12.00. Szczegóły na plakatach.

4. 14 listopada przypada 21. rocznica śmierci katechety i poety pracującego w naszej parafii – ks. Stanisława Olędzkiego. W środę zapraszamy na eucharystię w intencji zmarłego kapłana, a już dzisiaj – 11 listopada – o godzinie 18.00 pod figurą papieża Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa będzie można usłyszeć poezję księdza Olędzkiego w ramach wystawy fotografii i dokumentów „Twarze bezpieki”. Serdecznie zapraszamy!

5. Caritas parafialna w poniedziałek i wtorek w godzinach 9.00 – 15.00 będzie wydawała żywność osobom potrzebującym.

6. Spotkanie formacyjne dla Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników odbędzie się we wtorek o godz. 18.00 w sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym.

7.     W czwartek mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Zapraszamy każdego dnia tygodnia na godz. 15.00 do wspólnotowego odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego przy nowym ołtarzu Jezusa Miłosiernego. W niedziele i Uroczystości koronka będzie odmawiana przed mszą św. o godz. 14.50.

9. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach na różańcu o godz. 17.30. Wypominki składamy w kancelarii. Przyjmujemy również  wypominki roczne, które będą odczytywane w ciągu roku w każdą niedzielę – przed sumą.

10. W Tygodniku „Gość Niedzielny” min. o nowennie, czyli konsekwentnym szturmie do nieba, oraz o skandalicznej propozycji wystawy w Muzeum Śląskim. Natomiast w „Arce” o wierze naukowców: „Święci uczeni”.

11. Duszpasterstwo Akademickie na os. Górnym zaprasza na koncert „Akustyczne brzmienia”, którego gościem będzie grupa Mate.O. Koncert odbędzie się 16 listopada o g. 19.00. Informacje na plakatach.

12. 20 listopada br. o godz. 19.00 gościć będziemy prof. dr hab. Andrzeja Zybertowicza, wykładowcę UMK w Toruniu, autora książki „Pociąg do Polski – Polska w pociągu”. 

13. W dniach 20-23 listopada br. w naszym kościele wygłoszone zostaną rekolekcje prowadzone przez światowej sławy biblistę O. Jose Antonio Maniparambila z Indii. Zapisy na stronie internetowej www.rekolekcje.pila.pl oraz w kancelarii.

14. W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Renata Wieczorkiewicz, l. 43. Ul. Bogusławskiego; + Zbigniew Jarocki, l. 58; ul. Buczka; + Marianna Tryka, l. 79, ul. Towarowa.