To już jutro! Wielkie wydarzenie!

Od ponad roku był w planach, a od tygodnia stoi zakryty czarną płachtą. Ziszcza się wielkie pragnienie całej parafii: już jutro dokonamy uroczystego odsłonięcia ołtarza Bożego Miłosierdzia z relikwiami wielkich świętych: św. s. Faustyny Kowalskiej, bł. Papieża Jana Pawła II i bł. ks. Michała Sopoćki.

Idea powstania ołtarza wiąże się z przyznaniem naszej parafii w lipcu zeszłego roku relikwii Apostołki Bożego Miłosierdzia – św. siostry Faustyny Kowalskiej. Zrodził się pomysł aby otrzymane relikwie godnie wystawić do publicznej czci. Później parafia stała się posiadaczem kropli krwi papieża Jana Pawła II i cząstki kości bł. księdza Michała Sopoćki (spowiednika s. Faustyny), co tylko potęgowało ideę budowy ołtarza.

Wybór miejsca, gdzie znajdowaliby się wielcy czciciele Miłosierdzia,  był niemalże oczywisty. To prawa ściana pod chórem, tuż przy wejściu. Dlaczego ten wybór był oczywisty? Tam od lat ’70 ubiegłego wieku znajduje się obraz Jezu Ufam Tobie, który był otaczany szczególnym nabożeństwem przez parafian, a – bądź co bądź – miejsce jego usadowienia nie było zbyt reprezentatywne.

Teraz wszystko się zmienia! Od połowy sierpnia, pod chórem trwały prace remontowe. Miejsce zostało na nowo pomalowane, tablice boczne przewieszone, drzwi odświeżone. Została także naprawiona elektryka w tym miejscu. 28 września 2012 r. przez kilka godzin ołtarz był montowany. Przypadkowo dzień montażu ołtarza zbiegł się  z 4. rocznicą beatyfikacji ks. Michała Sopoćki.

Koszt ołtarza oraz prac związanych z jego budową został pokryty tylko i wyłącznie dzięki ofiarności wiernych. Bez ofiarodawców ten ołtarz by nie powstał!  Składamy serdeczne Bóg zapłać! za każdy – nawet najmniejszy – dar serca. 

Przed nami historyczny dzień. Jutro (7 października 2012 r.) w naszym prawie stuletnim kościele poświęcimy nowy ołtarz. Wszystkich zapraszamy w godzinę miłosierdzia (15.00) do naszej świątyni na uroczystości osłonięcia, poświęcenia i wniesienia relikwii do ołtarza. Eucharystii przewodniczyć będzie inspektor pilskiej prowincji salezjanów – ks. Marek Chmielewski. Zapraszamy!