Papież Rodziny u Świętej Rodziny

Obchody XII Dnia Papieskiego w naszej świątyni rozpoczęły się już w sobotę. Można powiedzieć, że przybrały one ogólnomiejski charakter. W końcu hasło tegorocznego Dnia Papieskiego głosiło: „Papież Rodziny”. Najpierw – koncert Filharmoników Bydgoskich. W niedzielę – młodzież zbierała dary serca na Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz częstowała wiernych ciastem.

Dzięki NSZZ Solidarność Zarząd Wielkopolska w sobotę wieczorem odbył się koncert papieski, a właściwie widowisko słowno-muzyczne pt. „Podążaj za Mną”, przygotowane przez  Filharmoników Bydgoskich. Wśród sponsorów tego koncertu były m.in niektóre gminy i miasta wielkopolski oraz lokalne formy i przedsiębiorstwa. Koncert trwał godzinę, pomiędzy kolejnymi aktami muzycznymi była przybliżana sylwetka błogosławionego Papieża.

Nie spodziewaliśmy się, że koncert zgromadzi tylu wiernych – prawie wszystkie ławki były wypełnione! Brawom nie było końca, a filharmonicy musieli bisować. Na zakończenie odśpiewano wspólnie ulubioną pieśń papieża – „Barkę”

Natomiast w niedzielę zaprosiliśmy wszystkich wiernych do Oratorium i świetlicy parafialnej na spotkanie przy herbacie, kawie i oczywiście papieskich kremówkach (i nie tylko!). Młodzież przed kościołem oraz na mieście kwestowała na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia.

Obchody zakończył uroczysty apel maryjny na pl. Zwycięstwa przy figurze bł. papieża Jana Pawła II.

[button size=”large” link=”http://sdrv.ms/OBz0Dm”]Zobacz galerię zdjęć[/button]