Oto on! Tak wygląda nowy ołtarz

Wybiła godzina Miłosierdzia Bożego. W kościele trwały uroczystości związane z poświęceniem ołtarza. Został już on odsłonięty. Tym, którzy nie mogą uczestniczyć w uroczystościach chcemy pokazać nasz ołtarz za pośrednictwem strony internetowej. 

Proszę Państwa! Oto on:
Nowy-Ołtarz-Bożego-Miłosierdzia-w-parafii-pw.-Świętej-Rodziny-w-Pile

Ołtarz został wykonany z jesionu słoistego (ciemno barwionego), stylem nawiązującym do już znajdujących się bocznych ołtarzy w naszym kościele. Centralne miejsce ołtarza to obraz Jezu Ufam Tobie, który w tym miejscu znajdował się od lat ’70 ubiegłego wieku. Został on odrestaurowany. Po lewej stronie (patrząc na zdjęcie) w kolumnie ołtarza znajduje się wnęka, w której są relikwie św. siostry Faustyny Kowalskiej i jej spowiednika – bł. ks. Michała Sopoćki. Nad tymi relikwiami góruje medalion z wizerunkiem Apostołki Miłosierdzia, trzymany przez aniołka. Analogicznie po prawej stronie znajdują się relikwie bł. Papieża Jana Pawła II i jego wizerunek. Całość ołtarza wieńczy herb salezjanów księdza Bosko wraz z ich łacińską maksymą: Da mihi animas, caetera tolle (Daj mi duszę, resztę zabierz).

Na ołtarzu przez tydzień wystawione będą pamiątkowe obrazki z poświęcenia. Zachęcamy do wzięcia ich do swoich domów.

Po zakończonych uroczystościach na naszej stronie parafialnej będzie można zobaczyć zdjęcia z odsłonięcia i poświęcenia ołtarza.