7 października 2012 r.

XXVII Niedziela zwykła ~ Tydzień Miłosierdzia

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 68 TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA pod hasłem „Kościół Domem Miłosierdzia”. W naszej parafii jest to szczególny dzień. Na mszy świętej o godz. 15.00 dokonamy UROCZYSTEGO ODSŁONIĘCIA I POŚWIĘCENIA OŁTARZA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia przez siedmiodniową, nieustanną modlitwę różańcową, powszechnie określaną jako „JERYCHO RÓŻAŃCOWE”. Ogarnialiśmy w naszej świątyni nieustanną modlitwą każdego z nas, nasze rodziny, sąsiadów, sprawy którymi żyjemy, parafię, życie naszego miasta i okolic, również ojczyzny i świata. Wszystkim, którzy podjęli się tej zobowiązującej modlitwy serdecznie dziękujemy i życzmy sobie wzajemnie pogłębionej relacji z naszym Panem Jezusem.

2. W dniu dzisiejszym i w następne niedziele października – zapraszamy na apel maryjny o godz. 21.00 przy pomniku Jana Pawła II na Placu Zwycięstwa.

3. W Tygodniu Miłosierdzia zachęcamy wszystkich parafian do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencjach naszych rodzin, sąsiadów, parafii i naszego miasta. Wszystkich, którzy dysponują czasem wolnym o godz. 15.00, zapraszamy od poniedziałku do soboty na wspólnotowe odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego w naszej świątyni przy nowym ołtarzu. Po zakończeniu Koronki nastąpi ucałowanie relikwii św. siostry Faustyny Kowalskiej.

4. Zachęcajmy się wzajemnie do wspólnej modlitwy różańcowej; dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.30, młodzież w piątki na 19.00; ogół wiernych codziennie po mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.30. Różaniec o 8.30 prowadzą poszczególne Róże Żywego Różańca.

5. W czwartek rozpoczyna się, ogłoszony przez Papieża Benedykta XVI „ROK WIARY”. Jest to kolejne ważne wydarzenie obecnego tygodnia. Papież zachęca wszystkich wierzących do przeżycia ROKU WIARY poprzez rekolekcje i dni skupienia.

  • W naszej parafii zachęcamy do udziału w REKOLEKCJACH, które wprowadzą do przeżycia tego Roku pod hasłem; „Miłosierdzie Boże prowadzi do wiary”.
  • Rekolekcje rozpoczynają się dzisiaj i zakończą się w czwartek uroczystą mszą św. o godz. 18.00.
  • Rekolekcje, które rozpoczyna dzisiejsza niedziela poprowadzi charyzmatyczny kapłan, Ojciec Duchowy Diecezji Pelplińskiej ks. ANDRZEJ PIESIK.
  • Od poniedziałku do czwartku nauki rekolekcyjne będą głoszone o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
  • Każdego dnia po mszy św. o godz. 18.00 będą odprawiane nabożeństwa uwielbienia, dziękczynienia i uzdrowienia.
  • Podczas każdej mszy św. okazja do spowiedzi. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału.

6. Spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników odbędzie się we wtorek w ramach rekolekcji o godz. 18.00.

7. W środę nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30 i spotkanie Chóru o godz. 18.00.

8. Wspólnota Charyzmatyczna „Miecz Ducha” zaprasza na Kurs Alfa. Jest to cykl spotkań poświęconych pogłębieniu życia duchowego. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko. Zapraszamy osoby od 16 roku życia, a szczególnie młodzież szkolną, studentów i osoby pracujące.

9. Zapraszamy również na Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego prowadzone przez Wspólnotę Charyzmatyczną „Nazaret”. Pierwsze spotkanie 16 października o godz. 18.00 w sali św. Jana Bosko.

10. W Tygodniku „Gość Niedzielny” odpowiedź na pytanie: dlaczego Robert Schuman, jeden z założycieli Europy zjednoczonej może zostać wkrótce ogłoszony błogosławionym? Również o fakcie duchowego odrodzenia w naszej Ojczyźnie. „Niedziela” przedstawia propozycje konkretnych działań na rozpoczynający się ROK WIARY.  Natomiast w „Arce” o św. Jadwidze Śląskiej, patronce dnia wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolice Piotrową.  Polecamy!

11. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XII Dzień Papieski pod hasłemJan Paweł II – Papież rodziny”.

  • W ramach Dnia Papieskiego zapraszamy wszystkich na KONCERT PAPIESKI pt: „PODĄŻAJ ZA MNĄ” w wykonaniu Filharmoników Bydgoskich. Koncert – widowisko słowno-muzyczne – odbędzie się w przyszłą sobotę w naszej świątyni o godz. 19.00. Dziękujemy NSZZ Solidarność Zarządowi Wielkopolska za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Wstęp wolny. Wszystkich serdecznie zapraszamy!
  • Natomiast w niedzielę tradycyjnie zapraszamy na PAPIESKIE KREMÓWKI do Oratorium po każdej mszy św.
  • Dzień Papieski zakończymy Apelem Jasnogórskim przy Figurze Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa.

12. Zapraszamy do udziału w koncercie charytatywnym na rzecz budowy pilskiego hospicjum pod tytułem: „Mozart kameralnie”. Koncert odbędzie się 20 października o godz. 19.00 w Teatrze Miejskim przy pl. Staszica 1. Szczegóły na plakatach.

13.  W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Władysław BRZOZOWSKI, lat 79, + Romuald DŁUGASZEWICZ, lat 55, + Aleksander JACKIEWICZ, lat 79, + Tadeusz BUDYŃSKI, lat 103 z pl. Konstytucji 3 Maja; + Maria WOJCIECHOWSKA, lat 69, z ul. Boh. Stalingradu; + Gertruda BARTKOWIAK, lat 87 z ul. Reymonta; + Marianna DOBUSZEWSKA, lat 90 z ul. Sportowej        Wieczny odpoczynek …