14 października 2012 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

XII DZIEŃ PAPIESKI

1. Dzisiaj przeżywamy XII Dzień Papieski pod hasłemJan Paweł II – Papież rodziny”.

  • Po każdej mszy św. zapraszamy do oratorium i świetlicy parafialnej na spotkanie przy herbacie, kawie i oczywiście papieskich kremówkach.
  • Przed kościołem są zbierane ofiary na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia, za które serdecznie dziękujemy.
  • O godz. 21.00 zapraszamy na apel maryjny na Pl. Zwycięstwa.

2.  Dzisiaj obchodzimy również „DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ” – pamiętamy w modlitwach o naszych wychowawcach, nauczycielach, katechetach i pracownikach administracji szkolnej.

3. Zachęcajmy się wzajemnie do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych: dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.30, młodzież w piątki na 19.00; ogół wiernych codziennie po mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.30. Różaniec o godz. 8.30 prowadzą poszczególne Róże Żywego Różańca.

4. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia świętych: w poniedziałek św. Teresy z Avila; we wtorek św. Jadwigi Śląskiej; w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek Święto św. Łukasza Ewangelisty, a w sobotę św. Jana Kantego.

5. W poniedziałek spotkanie formacyjne dla katechetów naszej parafii o godz. 16.00.

6. We wtorek i środę Caritas parafialna będzie wydawała żywność od 9.00 do 15.00.

7. Zapraszamy również na Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego prowadzone przez Wspólnotę Charyzmatyczną „Nazaret”. Pierwsze spotkanie 16 października o godz. 18.00 w kościele na eucharystii, a następnie w sali św. Jana Bosko.

8. W środę nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30 i spotkanie Chóru o godz. 18.00.

9. Zbliża się czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych – listopad. Pamiętajmy o wypominkach, które składamy w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne są odczytywane w ciągu roku w każdą niedzielę o godz.10.30. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach.

10. Serdecznie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na październikowe spotkanie ogólne – obowiązkowe, w piątek 26 października na godz. 19.30 do parafii św. Jana Bosko na WIECZÓR UWIELBIENIA. Akcja obejmuje zaproszenie młodzieży z całego naszego miasta.

11. W Tygodniku „Gość Niedzielny” dodatek obrazek Jezusa z Cefalu, który jest oficjalnym wizerunkiem Roku Wiary. Na odwrocie obrazka znajduje się Skład Apostolski do codziennego odmawiania. Obrazek można nosić przy sobie, by przypominał o trwającym Roku Wiary.

12. Zapraszamy do udziału w koncercie charytatywnym na rzecz budowy pilskiego hospicjum pod tytułem: „Mozart kameralnie”. Koncert odbędzie się 20 października o godz. 19.00 w Teatrze Miejskim przy pl. Staszica. Szczegóły na plakatach.

13. W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Halina BOGUSZEWSKA, lat 87 z ul. Śródmiejskiej, +  Teresa ROZPŁOCH, lat 78 z ul . Wincentego Pola; + Zdzisław KOSSAK, lat 64 z al. Wojska Polskiego, + Kazimiera KUBIŚ, lat 76 z al. Jana Pawła II;  Wieczny odpoczynek …