30 września 2012 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  Wszystkich serdecznie zapraszamy na UROCZYSTE POŚWIĘCENIE OŁTARZA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, które odbędzie się w przyszłą niedzielę – 7 października 2012– na mszy św. o godz. 15.00. Niedziela ta rozpoczyna w Kościele Katolickim Tydzień Miłosierdzia. Pragniemy przygotować się do tej Uroczystości poprzez siedmiodniową, nieustanną (przez 24 godziny) modlitwę różańcową w naszej świątyni, powszechnie określaną jako „JERYCHO RÓŻAŃCOWE”.

„JERYCHO RÓŻAŃCOWE” rozpoczniemy dzisiaj – 30 września – mszą św. o godz. 15.00, po zakończeniu której dokonamy Zmiany Tajemnic Żywego Różańca na miesiąc październik.

Wszystkich zapraszamy do włączenia się w tę nieustanną modlitwę. Będziemy nią ogarniać każdego z nas, nasze rodziny, sąsiadów, sprawy którymi żyjemy, parafię. Polecimy Bogu trudne sprawy naszego miasta, ojczyzny i świata.

Przychodźmy do naszej świątyni w różnych porach dnia i nocy. Modlitwy w poszczególnych godzinach będą prowadziły osoby zapisane w kancelarii według grafiku. Jeżeli w Kaplicy Adoracji zabraknie miejsca módlmy się w innych miejscach świątyni. Ważne aby podjąć rozmowę z Panem Bogiem. 

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy w gablocie informacyjnej.

„JERYCHO RÓŻAŃCOWE” zakończymy uroczyście Mszą św. na poświęcenie Ołtarza Bożego Miłosierdzia 7 października o godz. 15.00

Życzmy sobie wszyscy pogłębionej relacji z naszym Panem Jezusem Chrystusem.

2. Dzisiaj APEL MARYJNY o godz. 21.00.

3. Od poniedziałku rozpoczyna się miesiąc październik. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe dla dorosłych w dni powszednie o godz. 17.30; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, a dla młodzieży szczególnie w piątki o godz. 19.00.

4. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia świętych: w poniedziałek Św. Tereski od Dzieciątka Jezus; we wtorek Św. Aniołów Stróżów; w czwartek Św. Franciszka z Asyżu /odpust w Stobnie/; w piątek Św. Faustyny Kowalskiej –/po każdej mszy św. ucałowanie relikwii/.

5. We wtorek pamiętamy o naszych zmarłych. O godz. 17.30 różaniec, odczytanie imion naszych zmarłych z wypominek, a następnie eucharystia w ich intencji.

6. W środę nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30 i spotkanie Chóru o godz. 18.00.

7. W środę o godz. 18.45 spotkanie (w kościele) dla trzech roczników przygotowujących się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Spotkanie ma charakter organizacyjny, stąd prosimy wszystkich o przybycie.

8.  W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  • w I piątek miesiąca odwiedziny chorych z sakramentami od godziny 8.00. Dla dzieci spowiedź od godz. 16.15 i msza św. o 16.30; dla młodzieży o godz. 19.00.
  • w I sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce NMP po mszy św. o godz. 8.00.

9. Wspólnota Charyzmatyczna „Miecz Ducha” zaprasza na Kurs Alfa. Jest to cykl spotkań poświęconych pogłębieniu życia duchowego. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko. Zapraszamy osoby od 16 roku życia, a szczególnie młodzież szkolną, studentów i osoby pracujące.

10. Już dzisiaj zapraszamy na Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego prowadzone przez Wspólnotę Charyzmatyczną „Nazaret”. Pierwsze spotkanie 16 października o godz. 18.00 w sali św. Jana Bosko.

11. 4 października po wieczornej mszy św. zapraszamy na spotkanie w sali św. Jana Bosko z dziennikarzem i redaktorem Bronisławem Wildsteinem promujące jego nową książkę. Spotkanie prowadzi ks. Jarosław Wąsowicz. Natomiast w piątek o godz. 20.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Okrzei odbędzie się spotkanie z Antonim Macierewiczem.

12. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Rumi, gdzie odbędzie się uroczysta koronacja obrazu Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Pielgrzymka odbędzie się 12 października 2012 r. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej i u ks. Janusza. Są jeszcze wolne miejsca.

13. W Tygodniku „Gość Niedzielny” odpowiedź na pytanie: ile trzeba się modlić, by napisać ikonę, również o współczesnych apologetach – jak dziś bronić wiary, o przyczynach tracenia liczby odbiorców przez wielkie stacje telewizyjne. Polecamy!

14. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj do puszek na Seminarium Duchowne.

15. Od dzisiaj wreszcie ruszyła nasza strona parafialna z nowym wyglądem. Zachęcamy do jej odwiedzania: www.SwietaRodzina.pila.pl , a także do polubienia naszej parafii na Facebooku oraz śledzenia na Twitterze. Wszystkich chętnych zapraszamy także do włączenia się w redagowanie strony.

16. W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Witali SUCHECKI, lat 70 z ul. Towarowej; + Bogdan WESOŁOWSKI, lat 65 z ul. Żeleńskiego; + Maria ROZEMBERG, lat 82 z ul. Boh. Stalingradu; + Regina MAZUR, lat 89 z pl. Zwycięstwa.      Wieczny odpoczynek …