2 września

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers]
 1. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00 oraz Apel maryjny o godz. 21.00.  Także przez całą niedzielę zbierane będą ofiary na Seminarium Duchowne.
 2. W poniedziałek o godz. 8.00 msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego.
 3. Jutro o godz. 17.00 spotkanie katechetów naszej parafii, a po wieczornej mszy św. na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich przedstawicieli wspólnot, grup, ruchów religijnych naszej parafii na spotkanie RADY WSPÓLNOTY WYCHOWAWCZO DUSZPASTERSKIEJ.
 4. We wtorek o godz. 9.00 msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego dla Szkoły Podstawowej Nr 5.
 5. We wtorek pamiętamy o naszych zmarłych. O godz. 17.30 różaniec, odczytanie imion naszych zmarłych z wypominek a następnie Eucharystia w ich intencji.
 6. W środę nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30 i spotkanie Chóru o godz. 18.00.
 7. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE: W I czwartek miesiąca –o godz. 17.30 nabożeństwo i spowiedź dla ministrantów i ich rodzin następnie wieczorna Eucharystia na rozpoczęcie nowego roku ministranckiego dla ministrantów i Straży Honorowej. w I piątek miesiąca odwiedziny chorych z sakramentami od godziny 8.00. Dla dzieci i młodzieży spowiedź o 16.15 i Msza Św. o godz. 16.30.
 8. W sobotę obchodzimy Święto Narodzenia NMP. Msze Św. o godz. 6. 00; 7.00; 8.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Od poniedziałku kancelaria parafialna będzie czynna wg rozkładu w ciągu roku.
 10. W przyszłą niedzielę – 9 września – na mszy św. o godz. 12.30 dokonamy poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów.
 11. Parafialna Świetlica dla dzieci czynna jest każdego dnia od godz. 15.30 do 17.30. Natomiast młodzież zapraszamy do Oratorium od godz. 19.15 do 21.00.
 12. W czytanym dzisiaj liście pasterskim zostaliśmy zaproszeni do zaangażowania się w sprawę wychowania młodego pokolenia i do szczególnej refleksji na tematy wychowawcze w tygodniu od 16 do 23 września. Z tego też względu Parafie Salezjańskie w Pile oraz Inspektorat Zgromadzenia Salezjańskiego organizuje od 21 do 23. IX. Zlot Młodzieży oraz Ruchów Rodziny Salezjańskiej. Wszystkich zapraszamy do uczestnictwa. Szczegółowy rozkład spotkań, konferencji, koncertów znajduje się na plakatach. Zwracamy się jednocześnie z prośbą o przyjęcie do swoich domów na nocleg osób starszych- uczestników Zlotu. Młodzież będzie spała w szkołach. Osoby, które mają taką możliwość prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej.
 13. Po chórem prowadzone są w dalszym ciągu prace renowacyjne. Konserwatorzy aktualnie restaurują drzwi wejściowe. Przywracają im pierwotny wygląd. Należy uznać, że odnawiane elementy wyglądają imponująco. Prawdopodobnie w ciągu dwóch tygodni będziemy mogli zobaczyć efekty dotychczasowej pracy.
 14. Uroczyste poświęcenie Ołtarza Bożego Miłosierdzia planujemy na 7 października o godz. 15.00, w dniu rozpoczęcia Tygodnia Miłosierdzia. Pragniemy przygotować się do tej uroczystości poprzez rekolekcje o Bożym Miłosierdziu oraz siedmiodniową, nieustanną-przez 24 godziny- modlitwę różańcową w naszej świątyni, powszechnie określaną jako „JERYCHO RÓŻAŃCOWE”. JERYCHO rozpoczniemy Mszą Św. 30 września o godz. 15.00. Wszystkich chętnych zapraszamy do wpisania się na listę w kancelarii, podejmując się odmawiania różańca w konkretnym dniu i o konkretnej godzinie. Osoby dorosłe oraz małżeństwa zapraszamy do modlitwy w godzinach nocnych. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy w gablocie informacyjnej.
 15. W Tygodniku „Gość Niedzielny” i w „Niedzieli” tematy związane ze współczesną edukacją, o mszach gregoriańskich oraz o aktualnych zagadnieniach społeczno religijnych. W „Arce” o wybitnym Polak bł. Ignacym Kłopotowskim, którego mottem życia było stwierdzenie „Świętość jest dla każdego dostępna”. Polecamy!
 16. W niedzielę –16 września- przypada UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA W SKRZATUSZU. Już dzisiaj zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Skrzatusza. Natomiast w sobotę 15 września odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych. Zgłoszenia przyjmuje ks. Damian.
 17. W tym tygodniu odszedł do wieczności: +Jan Zdzisław Chimiak, lat 76 z ul. Żeromskiego oraz Józef Stanisławski, lat 88 z ul. Żeleńskiego. Wieczny odpoczynek …

[/fancy_numbers]