16 września 2012 r.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  Dzisiaj – 16 września – ks. Biskup Edward Dajczak zaprasza na UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ W SKRZATUSZU. Główna msza św. o godz. 11.00. O godz. 6.20 wyruszyła sprzed naszego kościoła pielgrzymka do Pani Skrzatuskiej. W tym szczególnym dniu polecajmy Bogu za przyczyną naszej Matki Bolesnej sprawy naszych rodzin, parafii i całej Piły. Apel maryjny w naszej świątyni o godz. 21.00.

2. W tym tygodniu pamiętajmy o następujących świętych naszego Kościoła: we wtorek święto Św. Stanisława Kostki i Uroczystość Odpustowa połączona z 25-leciem parafii Św. Stanisława Kostki w Pile, w czwartek wspominamy śś. Męczenników Andrzeja Kim i Towarzyszy, w piątek Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

3. W środę zapraszamy na stałą nowennę do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30 i na spotkanie Chóru parafialnego o godz. 18.00.

4. W najbliższy czwartek (tradycyjnie już w każdy trzeci czwartek miesiąca) zapraszamy na Nabożeństwo Uzdrowienia, które rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00.

5. W czwartki o godz. 17.00 spotkania dla dzieci i młodzieży, którzy pragną śpiewać w Scholii. W tym roku Scholę prowadzi siostra Agnieszka.

6. Parafialna Świetlica dla dzieci czynna jest każdego dnia od godz. 15.30 do 17.30. Natomiast młodzież zapraszamy do Oratorium od godz. 19.30 do 21.00.

7. W Tym tygodniu od 16 do 23 września przeżywamy tydzień wychowania. Z tego też względu Parafie Salezjańskie w Pile oraz Inspektorat Zgromadzenia Salezjańskiego organizuje w dniach 21 – 23 września IX. Zlot Młodzieży oraz Ruchów Rodziny Salezjańskiej. Wszystkich parafian zapraszamy do uczestnictwa. Szczegółowy rozkład spotkań, konferencji, koncertów znajduje się na plakatach. Zwracamy się jednocześnie z prośbą o przyjęcie do swoich domów na nocleg osób starszych- uczestników Zlotu. Osoby, które mają taką możliwość prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej. Młodzież będzie spała w szkołach.

8. Uroczyste poświęcenie Ołtarza Bożego Miłosierdzia odbędzie się 7 października o godz. 15.00, w dniu rozpoczęcia Tygodnia Miłosierdzia. Pragniemy przygotować się do tej uroczystości poprzez siedmiodniową, nieustanną-przez 24 godziny- modlitwę różańcową w naszej świątyni, powszechnie określaną jako „JERYCHO RÓŻAŃCOWE”. JERYCHO rozpoczniemy 30 września mszą św. o godz. 15.00. Wszystkich chętnych zapraszamy do wpisania się na listę w kancelarii, dzisiaj również przed naszym kościołem. Podejmijmy się odmawiania różańca przez jedną godzinę w konkretnym dniu i o konkretnym czasie. Osoby dorosłe oraz małżeństwa zapraszamy do modlitwy w godzinach nocnych. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy w gablocie informacyjnej.

9. Zmiana tajemnic Różańca Świętego na miesiąc październik odbędzie się wyjątkowo 30 września o godz. 15.00 – a więc w dniu rozpoczęcia „Jerycha Różańcowego”. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

10. Wspólnota Charyzmatyczna „Miecz Ducha” zaprasza na Kurs Alfa. Jest to cykl spotkań poświęconych pogłębieniu życia duchowego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek – 28 września o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko.Zapraszamy osoby od 16 roku życia, a szczególnie młodzież szkolną, studentów i osoby pracujące.

11. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Rumi, gdzie odbędzie się uroczysta koronacja obrazu Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Pielgrzymka odbędzie się 12 października 2012 r. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej i u ks. Janusza.

12. W Tygodniku „Gość Niedzielny” o wyjątkowej pielgrzymce Benedykta XVI do Libanu oraz o św. Charbelu – mało znanym w Polsce libańskim pustelniku, słynącym z wielu cudów. Polecamy!

13. Biuro Radio Maryja organizuje wyjazd do Warszawy na manifestację w dniu 29.09.2012. Zapisy codziennie w Biurze od godz. 10.00 do 13.00.

14. W tym tygodniu odeszli do wieczności: +  Marian JASIŃSKI, lat 59 z ul. O. M. Kolbe, + Roman LANKOW, lat 73 z Pl. Konstytucji 3 Maja, + Helena SATERNUS, lat 86 z ul. Fałata, + Artur FRĄSZCZAK, lat 34 z ul. O. M. Kolbe, + Marian ADAMSKI, lat 90 z ul. Mickiewicza. Wieczny odpoczynek …