Zmarł były wikariusz naszej parafii

Śp. Ks. Stanisław Politowicz

Dzisiaj w Czaplinku odbył się pogrzeb śp. ks. Stanisława Politowicza. 79-letni kapłan zmarł w miniony poniedziałek, 7 maja 2012 r. Ceremonii pożegnalnej przewodniczył Inspektor prowincji pilskiej – ks. Marek Chmielewski. Mszę koncelebrowało ok. 50 duchownych. Czapliński kościół salezjanów wypełnił się po brzegi.

W pogrzebie – jako delegat naszej parafii – brał udział ks. Bolesław Kujawa. Zmarły ks. Politowicz został pochowany w kwaterze salezjańskiej na czaplińskim cmentarzu.

Śp. Ksiądz Stanisław był przez cztery lata (od 1991 do 1995) wikariuszem naszego ówczesnego dyrektora i domu zakonnego. Od 1992 roku pełnił także posługę kapelana szpitala wojewódzkiego. Po zakończeniu pracy w naszej parafii przeszedł na placówkę salezjańską do Czaplinka (parafia pw. Trójcy Świętej), gdzie pozostał już do śmierci.

Pamiątkowe zdjęcie z ks. Stanisławem Politowiczem znalezione w kronice parafialnej

Ks. Stanisław Politowicz (czwarty z lewej) na schodach naszego domu zakonnego wraz z współbraćmi (Wizyta radcy ds. misji – Ks. Luciano  Odorico. 15 stycznia 1992 r.)

+

Śp. Ks. Stanisław POLITOWICZ

Życiorys

syn Bolesława i Stanisławy z d. Stępniak

ur. 26.06.1934 r. w miejscowości Bedlno, k. Kutna woj. łódzkie

 

Prenowicjat – Sokołów Podlaski od 01.07.1958

Nowicjat – Czerwińsk 02.08.1959 – 02.08.1960

Postnowicjat – Kutno Woźniaków  – 1960 – 1962

Asystencja – Czerwińsk – 1962 – 1964

Teologia – Ląd – 1964 – 1969

 

Pierwsze śluby – 2 sierpnia 1960 r.  w Czerwińsku

Wieczyste – 2 sierpnia 1966 r.  w Czerwińsku

Kapłaństwo 03.06.1969 w Lądzie (Bp Jan Zaręba)

 

Miejsca pracy:

Rumia – Parafia Wspomożycielki: 01.07.1969 – 01.07.1970 – ekonom, pomoc w pracy duszp.

Ląd:01.07.1970 – 01.07.1972 – ekonom

Różańsko: 01.07.1972 – 01.07.1974 – katechizacja i praca duszp.

Swobnica:01.07.1974 – 01.07.1975 – duszpasterstwo

Kobylanka:01.07.1975 – 01.07.1979 – wikariusz parafii

Kaława: 01.07.1979 – 01.07.1982 – wikariusz parafii

Warnice: 01.07.1982 – 01.07.1983 – administrator parafii

Skrzatusz: 01.07.1983 – 01.07.1985 – wikariusz parafii

Czaplinek: 01.07.1985 –  01.07.1989 – wikariusz parafii

Gdańsk Orunia:01.07.1989 – 26.05.1995 – katecheta

Piła: 01.07.1991 – 01.07.1992 – wikariusz parafii

Piła: 01.07.1992 – 01.07.1995 – kapelan szpitala wojewódzkiego, wikariusz             

Czaplinek: 27.05.1995 – 07.05.2012 – praca duszpasterska

 

Polecajmy naszym modlitwom śp. Ks. Stanisława Politowicza
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci! Amen!