Wspólnota “Nazaret” oczekuje Bożego Narodzenia

DSC_3592Zacznijmy od pewnego humoru: “Pewnego dnia zmarli: – pewien ksiądz i kierowca autobusu. Przed Bramą do Nieba czeka na nich św. Piotr i mówi: – Ty księże do czyśćca, a ty kierowco do nieba. Ksiądz zdziwił się i zapytał – dlaczego?, a Św. Piotr odpowiedział – Widzisz, kiedy Ty prawiłeś swoje kazania wszyscy spali, a kiedy on jechał – wszyscy pasażerowie się modlili.”

Na rekolekcjach, które Wspólnota „Nazaret” z naszej parafii przeżyła w dniach 1-3 grudnia 2011 nikt nie spał. Wszyscy w skupieniu słuchali słów, które Pan Bóg chciał powiedzieć do każdego uczestnika przez usta księdza Jerzego, na co dzień opiekuna duchowego wspólnoty.

Ks. Jerzy Czaja przybliżał istotę Eucharystii i życia we wspólnocie tak, by każdy z nas mógł swoim przykładem życia i postawą w codzienności pociągnąć innych do powrotu albo przyjścia na łono Kościoła.

W piątek wielu z nas korzystając z okazji posługi modlitwą wstawienniczą w kościele p.w. Św. Antoniego w Pile modliło się gorliwie, by Pan Bóg zabrał to wszystko, co jeszcze nas od Niego oddziela, by uzdrowił każdy skrawek naszej duszy, by uzdrowił nasze ciało.

W sobotę, na zakończenie rekolekcji modliliśmy się, by nasz Pan obdarował każdego z nas potrzebnymi darami Ducha Świętego, abyśmy mogli służyć innym w Kościele, wspólnocie i naszych rodzinach. Byśmy każdego dnia swoim życiem mogli prawdziwie ewangelizować, nie moralizując, ale pociągając przykładem i postawą właściwą gorliwemu chrześcijaninowi.

Wspaniałe rekolekcje czasu czuwania zakończyliśmy wspólną Mszą Św. Każdemu polecamy się modlitwie, by jak mówi psalm 69: „Niech przeze mnie nie wstydzą się ci, co Tobie ufają, Panie, Boże Zastępów. Niech przeze mnie nie rumienią ci, którzy Ciebie szukają, Boże Izraela” (Ps 69,7)

DSC_3600

DSC_3625

DSC_3635

DSC_3659

DSC_3655

DSC_3669

DSC_3744

DSC_3747

DSC_3746